جلسه هماهنگی رهبری وزارت با نمایندگان موسسات همکار؛ برای متضرران زلزله و سیلاب های اخیر رسیدگی خواهد شد

rahyab
چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۹ - ۹:۳۳
تصویر خبر

کابل- ۸ حمل ۱۴۰۲
رهبری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث با نمایندگان سازمان 
 های بشردوستانه OCHA ،UNICEF DRC ،IOM ،UNHCR ،IRC و AKAH به منظور مدیریت و رسیدگی بهتر برای  متضررین ناشی از حوادث طبیعی چون زلزله و سیلاب‌های اخیر و تشدید کمک های بشر دوستانه به مردم افغانستان، جلسه‌ی را در مقر این وزارت برگزار کرد. 
در این جلسه که تحت ریاست محترم الحاج ملا محمد عباس آخوند، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، با حضور محترم  مولوی عبدالولی سارنوال، معین انسجام امور حوادث وزارت و نمایندگان سازمان‌ها تدویر یافته بود، ابتدا وزیر رسیدگی به حوادث در مورد آسیب‌پذیری کشور از حوادث طبیعی به خصوص سیلاب و زلزله صحبت نموده و بیان داشته که سیلاب‌های اخير، ۲۳ ولایت کشور را متاثر ساخته و  تلفات جانی و مالی را به بار آورده است و از نهاد های کمک کننده خواستار کمک در بخش پروژه های وقایوی همچون دیوار های استنادی و چکدم‌ها که می‌تواند از تلفات بیشتر جانی و مالی احتمالی جلوگیری کند، گردید.
 همچنان، معین انسجام امور حوادث این وزارت، روی زراعتی بودن کشور صحبت نموده گفت که اکثریت افرادی که در کشور زندگی می‌کنند از رهگذر زراعت درامد دارند و این سیلاب‌ها سبب متضرر شدن افراد زیادی شده و خسارات مالی را نیز ببار آورده است. 
‏وی افزود که خانه‌های اعمار شده در کشور از استاندارد های معیاری برخوردار نبوده و زلزله و یا سایر حوادث طبیعی می‌تواند سبب تخریب این خانه‌ها گردد.
سپس، دفتر OCHA و مسوولین دیگر  نهاد های کمک کننده از آمادگی انجام کمک‌های نقدی، غذایی و غیر غذایی و تهیه سرپناه موقت و بازسازی خانه‌های تخریب شده، اخیر ناشی از زلزله و سیلاب اطمینان دادند.
در ادامه آنان بیان داشتند که تلاش‌ها برای رسیدگی به متضررین حوادث به خصوص زلزله و سیلاب‌های اخير را در اولویت قرار خواهند داده و در بخش پروژه های وقایوی همکار این وزارت بوده و در صورت بروز حوادث طبیعی توانایی کمک‌های غذايی و غیرغذایی را در اختیار دارند. 
در اخیر، محترم الحاج ملا محمد عباس آخوند، از تمام سازمان‌های همکار که در کنار مردم کشور بودند سپاس گذاری نموده گفت: ما در فصل سیلاب قرار داریم و از نهاد های کمک کننده خواستار کمک‌های بیشتر بشردوستانه به منظور رسیدگی به متضررین ناشی از حوادث طبیعی در کشور شد.

#ریاستاطلاعاتوارتباطعامه
#وزارتدولتدراموررسیدگیبهحوادث
تصویر خبرتصویر خبر
تصویر خبرتصویر خبر

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۲:۲
Background image

برای ۶۵ خانواده آسیب‌پذیر در غزنی کمک خوراکی صورت گرفت

غزنی - ۱۳ حوت ۱۴۰۲
ریاست آمادگی مبارزه با حوادث ولایت غزنی، برای ۶۵ خانواده آسیب پذیر کوچی که در مرکز آن ولایت زندگی می‌کردند، کمک خوراکی توزیع نمود.
باید گفت که در این کمک از جمله ۶۵. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۲:۰
Background image

توزیع کمک نقدی برای ۱۹۳۰ خانواده بی‌بضاعت در بامیان

سیغان- ۱۳ حوت ۱۴۰۲ 
ریاست آمادگی مبارزه با حوادث ولایت بامیان در هماهنگی با موسسه CWSA پس از سروی برای ۱۹۳۰ خانواده مستحق و بی‌بضاعت در ولسوالی سیغان این‌ ولایت کمک مالی انجام داد.
در. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۰:۳۴
Background image

۴۱ خانواده آسیب‌دیده در ولایت فاریاب کمک‌های خوراکی و غیرخوراکی دریافت کردند

فاریاب- ۱۲ حوت ۱۴۰۲
ریاست آماده‌گی مبارزه با حوادث ولایت فاریاب و موسسه NRC، برای ۴۱ خانواده که از اثر برفباری‌های اخیر آسیب‌دیده بودند، کمک‌های خوراکی و غیرخوراکی توزیع نمود.
در این. . .

اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۷ - ۱۳:۱۶
Background image
یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۶ - ۱۰:۴۳
Background image
پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۲
Background image

اطلاعیه

قسمی که هموطنان ما در جریان قرار دارند در چند روز گذشته شاهد ریزش برف و باران توام با سرمای شدید در برخی ولایت‌های کشور بوده‌ایم و بنابر پیش بینی ریاست هواشناسی اداره هوانوردی ملکی، . . .