زندگی نامه

محترم غلام‌بهاءالدین جیلانی وزیر دولت در امور رسیده‌گی به حوادث طبیعی؛

Minister Photo

غلام‌بهاءالدین جیلانی فرزند غلام جیلانی در سال 1355 هجری خورشیدی در قریه‌ی حصارمناره ولسوالی جبل‌السراج ولایت پروان در یک خانواده‌ی متدین و علم‌پرور چشم به جهان گشود.
پس از سپری نمودن ایام کودکی در سال 1361 که شش سال سن داشت؛  شامل مکتب الجهاد گردید، دروس ابتدایی خویش را الی صنف نهم در این مکتب فراگرفت سپس ایشان در سال 1370 شامل صنف دهم لیسه عالی ذکور جبل‌السراج گردید و دوره لیسه خویش را در همان‌جا به پایان رسانید.
در سال 1373 پس از سپری نمودن آزمون کانکور به دانشکده‌ی انجنیری دانشگاه کابل راه یافت که این رشته را الی سمستر سوم ادامه داد اما بدبختانه به اثر حملات طالبان به شهر کابل مجبور به ترک تحصیل گردید و به خاطر دفاع از وطن به صفوف مقاومت‌گران پیوست و دوشادوش پدر مجاهد خود و سایر مجاهدین دلیر، از وطن دفاع نمود.
موصوف در سال 1380 بعد از شکست گروه طالبان و با شکل‌گیری حکومت‌داری نوین به صفوف پولیس ملی افغانستان منحیث افسر ایفای وظیفه نمود. آقای جیلانی در کنار این‌که مصروفیتِ تجارتی داشت، تلاش بر این نمود تا تحصیلات عالی خویش را نیز به پیش ببرد، او توانست در سال 1387 نظر به علاقه‌مندی که داشت شامل دانشکده‌ی اقتصاد دانشگاه کاردان گردد و پس از سپری نمودن موفقانه دورۀ تحصیل، مدرک لسانس خویش را دریافت نمود. سپس در سال 1393 خود را نامزد شورای ولایتی در پروان نمود و پس از اعلان نتایج با کسب بیشترین آرا به این شورا راه‌یافت که بعد از انتخابات هیأت اداری توانست کرسی ریاست آن‌را برنده شود و باالترتیب در طی پنج سال کاری ریاست این شورا را عهده‌دار گردید. هم‌چنان آقای جیلانی در کنار این که ریاست شورای ولایتی را به عهده داشت طی چهار سال گذشته هم‌چنان ریاست فدراسیون ملی والیبال افغانستان را نیز به پیش می‌برد.
در حال حاضر غلام‌بهاءالدین جیلانی به حیث وزیر دولت در امور رسید‌ه‌گی به حوادث طبیعی مصروف خدمت‌گذاری است. آقای جیلانی به زبان‌های فارسی(دری)، پشتو و انگلیسی به طور روان صحبت می‌کند.