نشست خبری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث؛ بیش از 10 هزار خانواده زلزله‌زده کمک‌های خوراکی، غیر خوراکی و نقدی دریافت کردند

rahyab
شنبه ۱۴۰۱/۴/۱۱ - ۲۰:۱۱
News

کابل _ 11 سرطان 1401
مولوی شرف الدین مسلم معین وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، طی کنفرانس مطبوعاتی گفت: بیش از 10 هزار خانواده که از اثر زمین لرزه در ولایت‌های پکتیکا و خوست آسیب دیده بودند، کمک‌های نقدی، خوراکی و غیر خوراکی دریافت کردند.
مولوی شرف الدین مسلم، که امروزشنبه در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت اداره ارتباطات عامه و ستراتیژیک، در مورد رسیدگی ها به زلزله‌زده‌گان، صحبت می کرد، ابراز نگرانی نموده، افزود که متاسفانه آمار تلفات و خسارات زیاد است. وی بیان کرد که مبلغ بیشتر از 160 میلیون افغانی پول نقد، برای ورثه شهدا و مجروحین، که برای هر ورثه شهید مبلغ 100 هزار افغانی و برای هر مجروح مبلغ 50 هزار افغانی پول نقد توزیع گردیده و روند توزیع جریان دارد.
معین وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث همچنان افزود: تلفات برخواسته از این زلزله مدهش جبران ناپذیر است که از جمله به تعداد 1006 تن شهید، 3018 تن زخمی، به تعداد 17816 باب منزل به صورت کلی و قسمی تخریب گردیده است.
آقای مسلم تصریح کرد که وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث به عنوان جزء از بدنه دولت و نهاد مسوول در امور رسیدگی به وضعیت متضررین با درنظر داشت امکانات برای رسیدگی به متضررین در همکاری با ادارات عضو کمیسیون عالی دولتی مبارزه با حوادث، موسسات ملی و بین المللی، نهاد های مردمی، بنیاد های خیریه، مسوولین اداره محلی، قوای هوایی و مجاهدین اقدامات عاجل نمودند.
معین وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث از حمایت های همه جانبه و بی دریغ جلالتمآب محترم رییس الوزراء و معاون اول ریاست الوزراء و رئیس کمیسیون عالی دولتی مبارزه با حوادث، وزارت های عضو کمیسیون عالی دولتی مبارزه با حوادث به ویژه وزارت‌های محترم دفاع ملی، مالیه،  صحت عامه، احیاء و انکشاف دهات، جمعیت هلال احمر افغانی، مهاجرین و عودت کننده گان، کشورهای کمک کننده "پاکستان، هند، ایران، ترکمستان، ازبیکستان، چین، قطر، امارات محتده عربی، نهاد های ملی و بین المللی، صرافان، اطاق های تجارت، تجار و افراد خییر، رسانه ها  و همدردی هموطنان عزیز از سراسر کشور ابراز امتنان نمود.
در اخیر مولوی شرف الدین مسلم گفت: به اساس هدایات مستقیم جلالتماب امیرالمنین حفظه الله مرکز سوق و اداره تحت ریاست معین وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث با عضویت وزیر مهاجرین و عودت کننده گان، جمعیت هلال احمر افغانی و مسوولین محلی ولایت های متذکره، جهت اعمار ساختمان و رسیدگی به وضعیت بازمانده های شهدا، مجروحین و رسیدگی به متضررین ایجاد شده که از طرف جلالتماب معاون اول ریاست الوزراء، جلالتماب خلیفه صاحب وزیر امور داخله و نماینده ارشد امیرالمنین از پروسه کاری مرگز سوق اداره نظارت صورت می گیرد.
News pictureNews picture

 


 

 

News picture

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۳:۲۳
Background image

تدویر جلسه هماهنگی برای رسیدگی به حوادث احتمالی با موسسات سازمان ملل متحد و موسسات همکار در بخش مدیریت حوادث 

کابل – 11 میزان 1401
این جلسه تحت ریاست الحاج مولوی شمس الدین حقیار رئیس روابط بین الملل این وزارت، با حضور الحاج ملاجانان سایق رئیس مرکز عملیات حالات اضطرار، الحاج مولوی عبدالرحمن. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۷/۷ - ۱۱:۳۶
Background image

موسسه Handicap International خدمات روان درمانی و بازسازی خود را برای زلزله زدگان برمل و گیان آغاز می‌کند

کابل_۷میزان۱۴۰۱
محترم مولوی شرف الدین مسلم، معین وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث و سرپرست کمیسیون رسیدگی و تنظیم کمک‌ها برای زلزله‌زدگان اخیر صحب امروز با عبدالباسط درانی معاون کمک. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۷/۶ - ۱۴:۵۹
Background image

برای ۱۰۰۰ خانواده آسیب‌دیده کمک‌های نقدی توزیع شد

غزنی - ۵ میزان ۱۴۰۱
ریاست مبارزه با حوادث ولایت غزنی در همکاری با سازمان غذایی جهان، به سلسله کمک‌های قبلی، برای ۱۰۰۰ خانواده که از اثر حوادث طبیعی آسیب‌دیده بودند، بعد از سروی برای هر. . .

اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱ - ۱۱:۱۱
Background image

اعلامیه وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در پیوند به حادثه های طبیعی سیلاب و زلزله شب گذشته در چند ولایت افغانستان

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث به عنوان نهاد مسوول در عرصه مدریت و رسیدگی به امور حوادث در افغانستان، وقوع سیلاب و و زلزله را در چندین ولایت کشور  تایید میکند.
مبنی بر گزارش های . . .

شنبه ۱۴۰۱/۳/۱۴ - ۱۶:۴۵
Background image
چهارشنبه ۱۴۰۱/۳/۴ - ۱۳:۳۴
Background image

هشدار 

زمان اعتبار : ۴ الی ۵ جوزا سال ۱۴۰۱ خورشیدی
بر اساس پیش بینی های ریاست هواشناسی اداره هوانوردی ملکی کشور، احتمال باد های شدید همراه با گردوخاک در ولایت های قندوز، مزار شریف، فاریاب، . . .