تدویر جلسه هماهنگی برای رسیدگی به حوادث احتمالی با موسسات سازمان ملل متحد و موسسات همکار در بخش مدیریت حوادث 

rahyab
دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۳:۲۳
News Photo

کابل – 11 میزان 1401
این جلسه تحت ریاست الحاج مولوی شمس الدین حقیار رئیس روابط بین الملل این وزارت، با حضور الحاج ملاجانان سایق رئیس مرکز عملیات حالات اضطرار، الحاج مولوی عبدالرحمن آخندزاده رئیس دفتر، الجاج مولوی عبدالخالق عابد رئیس دعوت و ارشاد، شفیع الله رحیمی رئیس اطلاعات و ارتباط عامه و نماینده‌گان موسسات دفاتر ملل متحد و سایر موسسات و انجوهای که در بخش مدیریت حوادث فعالیت دارند پیرامون مدیریت بهتر کمک‌ها، تطبیق برنامه‌های کاهش دهی خطرات حوادث طبیعی در سطح کشور و از سرگیری هماهنگی با نهاد های سازمان ملل متحد در افغانستان برگزار گردید.
الحاج مولوی شمس الدین حقیار رئیس روابط بین الملل گفت: حوادث اخیر همچون زلزله‌ و سیلاب‌ها تلفات و خسارات انگفت اقتصادی بر جا گذاشته است. از این رو، پیش‌بینی نیازمندی‌ها اولویت اساسی است. وی همچنان روی هماهنگی مشترک میان این وزارت و موسسات همکار در بخش مدیریت حوادث تاکید ورزید.
طبق اجنداء هاشمپور نماینده دفتر IOM و محمد رافیع بدخش مدیر هماهنگی فعالیت های موسسات، پیرامون ایجاد گروپ کاری، چگونگی شریک سازی گزارشات از فعالیت‌ها و کارکردهای موسسات و از سرگیری جلسات هماهنگی پریزنتیشن ارائه نمودند.
سپس نماینده گان دفاتر سازمان ملل متحد و موسسات ملی و بین المللی روی فعالیت‌های شان در یک سال اخیر صحبت نموده و روی هماهنگی و همکاری مداوم با این وزارت تعهد و تاکید ورزیدند.
در اخیر جلسه فیصله شد تا یک گروپ کاری مشترک و تدویر جلسه با رهبری وزارت و موسسات در آینده نزدیک و روی هماهنگی فعالیت ها تاکید صورت گرفت.
تصویر خبرتصویر خبر

 

تصویر خبر

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۲ - ۱۲:۰
Background image

برای هشت خانواده بی‌بضاعت در فراه کمک خوراکی توزیع شد

فراه_۲قوس۱۴۰۱
ریاست آمادگی مبارزه با حوادث ‌لایت فراه، بر اساس حکم مقام ولایت برای هشت خانواده بی‌بضاعت در آن ولایت، برای هر فامیل یک یک بوری گندم‌و برنج توزیع نمود.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۲ - ۱۱:۲۶
Background image

توزیع پول نقد برای ۴۷۸ خانواده بی بضاعت در ولایت غزنی

 غزنی - ۲ قوس ۱۴۰۱
 ریاست مبارزه با حوادث ولایت غزنی در همکاری با موسسه پاملرنه برای ۴۷۸ خانواده بی بضاعت و بی سرپرست که در ولسوالی های خوگیانی، خواجه عمری و قریه جات مرکز این ولایت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۱ - ۲۱:۳۰
Background image

توزیع پول نقد برای ۷۳۰۰ خانواده متضرر در ولایت غزنی

غزنی - ۱ قوس ۱۴۰
ریاست مبارزه با حوادث ولایت غزنی در همکاری با موسسه W F P و هلتو برای ۷۳۰۰ خانواده متضرر در مرکز این ولایت برای هر خانواده مبلغ ۴۳۰۰ افغانی توزیع کرد.

اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱ - ۱۱:۱۱
Background image

اعلامیه وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در پیوند به حادثه های طبیعی سیلاب و زلزله شب گذشته در چند ولایت افغانستان

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث به عنوان نهاد مسوول در عرصه مدریت و رسیدگی به امور حوادث در افغانستان، وقوع سیلاب و و زلزله را در چندین ولایت کشور  تایید میکند.
مبنی بر گزارش های . . .

شنبه ۱۴۰۱/۳/۱۴ - ۱۶:۴۵
Background image
چهارشنبه ۱۴۰۱/۳/۴ - ۱۳:۳۴
Background image

هشدار 

زمان اعتبار : ۴ الی ۵ جوزا سال ۱۴۰۱ خورشیدی
بر اساس پیش بینی های ریاست هواشناسی اداره هوانوردی ملکی کشور، احتمال باد های شدید همراه با گردوخاک در ولایت های قندوز، مزار شریف، فاریاب، . . .