تدویر جلسه هماهنگی برای رسیدگی به حوادث احتمالی با موسسات سازمان ملل متحد و موسسات همکار در بخش مدیریت حوادث 

rahyab
دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۳:۲۳
News Photo

کابل – 11 میزان 1401
این جلسه تحت ریاست الحاج مولوی شمس الدین حقیار رئیس روابط بین الملل این وزارت، با حضور الحاج ملاجانان سایق رئیس مرکز عملیات حالات اضطرار، الحاج مولوی عبدالرحمن آخندزاده رئیس دفتر، الجاج مولوی عبدالخالق عابد رئیس دعوت و ارشاد، شفیع الله رحیمی رئیس اطلاعات و ارتباط عامه و نماینده‌گان موسسات دفاتر ملل متحد و سایر موسسات و انجوهای که در بخش مدیریت حوادث فعالیت دارند پیرامون مدیریت بهتر کمک‌ها، تطبیق برنامه‌های کاهش دهی خطرات حوادث طبیعی در سطح کشور و از سرگیری هماهنگی با نهاد های سازمان ملل متحد در افغانستان برگزار گردید.
الحاج مولوی شمس الدین حقیار رئیس روابط بین الملل گفت: حوادث اخیر همچون زلزله‌ و سیلاب‌ها تلفات و خسارات انگفت اقتصادی بر جا گذاشته است. از این رو، پیش‌بینی نیازمندی‌ها اولویت اساسی است. وی همچنان روی هماهنگی مشترک میان این وزارت و موسسات همکار در بخش مدیریت حوادث تاکید ورزید.
طبق اجنداء هاشمپور نماینده دفتر IOM و محمد رافیع بدخش مدیر هماهنگی فعالیت های موسسات، پیرامون ایجاد گروپ کاری، چگونگی شریک سازی گزارشات از فعالیت‌ها و کارکردهای موسسات و از سرگیری جلسات هماهنگی پریزنتیشن ارائه نمودند.
سپس نماینده گان دفاتر سازمان ملل متحد و موسسات ملی و بین المللی روی فعالیت‌های شان در یک سال اخیر صحبت نموده و روی هماهنگی و همکاری مداوم با این وزارت تعهد و تاکید ورزیدند.
در اخیر جلسه فیصله شد تا یک گروپ کاری مشترک و تدویر جلسه با رهبری وزارت و موسسات در آینده نزدیک و روی هماهنگی فعالیت ها تاکید صورت گرفت.
تصویر خبرتصویر خبر

 

تصویر خبر

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۲:۲
Background image

برای ۶۵ خانواده آسیب‌پذیر در غزنی کمک خوراکی صورت گرفت

غزنی - ۱۳ حوت ۱۴۰۲
ریاست آمادگی مبارزه با حوادث ولایت غزنی، برای ۶۵ خانواده آسیب پذیر کوچی که در مرکز آن ولایت زندگی می‌کردند، کمک خوراکی توزیع نمود.
باید گفت که در این کمک از جمله ۶۵. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۲:۰
Background image

توزیع کمک نقدی برای ۱۹۳۰ خانواده بی‌بضاعت در بامیان

سیغان- ۱۳ حوت ۱۴۰۲ 
ریاست آمادگی مبارزه با حوادث ولایت بامیان در هماهنگی با موسسه CWSA پس از سروی برای ۱۹۳۰ خانواده مستحق و بی‌بضاعت در ولسوالی سیغان این‌ ولایت کمک مالی انجام داد.
در. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۰:۳۴
Background image

۴۱ خانواده آسیب‌دیده در ولایت فاریاب کمک‌های خوراکی و غیرخوراکی دریافت کردند

فاریاب- ۱۲ حوت ۱۴۰۲
ریاست آماده‌گی مبارزه با حوادث ولایت فاریاب و موسسه NRC، برای ۴۱ خانواده که از اثر برفباری‌های اخیر آسیب‌دیده بودند، کمک‌های خوراکی و غیرخوراکی توزیع نمود.
در این. . .

اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۷ - ۱۳:۱۶
Background image
یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۶ - ۱۰:۴۳
Background image
پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۲
Background image

اطلاعیه

قسمی که هموطنان ما در جریان قرار دارند در چند روز گذشته شاهد ریزش برف و باران توام با سرمای شدید در برخی ولایت‌های کشور بوده‌ایم و بنابر پیش بینی ریاست هواشناسی اداره هوانوردی ملکی، . . .