دیدار وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث با رئیس عمومی دفتر مجادله بر ضد گرسنگی

rahyab
پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۲:۲۰
news photo

کابل-۲۵ حوت ۱۴۰۱
محترم الحاج ملا محمد عباس آخند، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، امروز، در دفتر کارش با محترم جان فرانسس، رئیس عمومی سازمان مجادله بر ضد گرسنگی، فلیپه حامل رئیس زون منطقوی آسیا و سمیع گاسفی، رئیس عمومی این نهاد در افغانستان دیدار نموده و روی رسیدگی به متضرران، نیازمندان و ضروریات و خواست‌های این وزارت صحبت نمودند.
در این دیدار وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث گفت که این وزارت یک ارگان غیر سیاسی است و برای مستحقان و متضرران کمک می‌کند. وی با اشاره به مشکلات باشندگان ولسوالی واخان ولایت بدخشان به نسبت شیوع بیماری‌های گوناگون، بیماری های روانی و نبود مراکز صحی در آن منطقه، بیان داشت که اولویت ما رسیدگی به نیازمندان در دور دست‌ترین نقاط کشور است که از هیچ‌گونه امکانات زندگی خوب برخوردار نیستند.
همچنان آقای فرانسس با ارائه معلومات در باره این موسسه گفت که این مؤسسه در بخش های کمک‌های غذایی و مساعدت برای متضررین، ارتقای ظرفیت، آموزش و فعالیت های بشردوستانه فعالیت دارد. 
وی افزود که دفتر مجادله با گرسنگی آماده است تا در قسمت کمک رسانی برای متضررین، رسیده‌گی به مشکلات باشنده‌گان واخان و غیره ضروریات با این وزارت همکاری نمایند.
تصویر خبرتصویر خبر


 

تصویر خبر

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰ - ۹:۲۵
Background image

برای ۱۱ خانواده متضر ناشی از حوادث در سمنگان کمک خوراکی توزیع شد

سمنگان-۸حمل۱۴۰۲
سازمان غذایی جهان در هماهنگی با ریاست آمادگی مبارزه با حوادث ولایت سمنگان، برای ۱۱ خانواده که از اثر زلزله و سیلاب‌های اخیر در آن ولایت متضرر شده اند، کمک خوراکی توزیع. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۹ - ۱۱:۵۵
Background image

برای ۱۰ خانواده متضرر ناشی از حوادث در پروان کمک خوراکی و غیر خوراکی توزیع شد

پروان-۸حمل۱۴۰۱
ریاست آمادگی مبارزه با حوادث ولایت پروان، بر اساس حکم مقام آن ولایت، پس از سروی برای ۱۰ خانواده که قبلا از اثر شارتی برق و انفجار بالون گاز متضرر شده بودند کمک خوراکی و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۹ - ۹:۳۳
Background image

جلسه هماهنگی رهبری وزارت با نمایندگان موسسات همکار؛ برای متضرران زلزله و سیلاب های اخیر رسیدگی خواهد شد

کابل- ۸ حمل ۱۴۰۲
رهبری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث با نمایندگان سازمان 
 های بشردوستانه OCHA ،UNICEF DRC ،IOM ،UNHCR ،IRC و AKAH به منظور مدیریت و رسیدگی بهتر برای  متضررین ناشی. . .

اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۲
Background image

اطلاعیه

قسمی که هموطنان ما در جریان قرار دارند در چند روز گذشته شاهد ریزش برف و باران توام با سرمای شدید در برخی ولایت‌های کشور بوده‌ایم و بنابر پیش بینی ریاست هواشناسی اداره هوانوردی ملکی، . . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۹ - ۱۴:۵۴
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، به ادامه کمک های خویش، قرار است فردا 20 قوس سال روان، برای 400 خانواده متضرر از حوادث اخیر و بی بضاعت در شهر کابل، مواد خوارکی مساعدت نمایید، بنا از . . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱ - ۱۱:۱۱
Background image

اعلامیه وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در پیوند به حادثه های طبیعی سیلاب و زلزله شب گذشته در چند ولایت افغانستان

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث به عنوان نهاد مسوول در عرصه مدریت و رسیدگی به امور حوادث در افغانستان، وقوع سیلاب و و زلزله را در چندین ولایت کشور  تایید میکند.
مبنی بر گزارش های . . .