دیدار با رئیس دفتر ماین پاکی هیلوترست

rahyab
پنجشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۱ - ۱۲:۳۱
News

کابل - 12 قوس 1400 / 26 ربیع‌الثانی 1443
محترم غلام غوث ناصری، معین و سرپرست وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، با رئیس و کارمندان دفتر هیلوترست در حضور قاری نورالدین رستم‌خیل رئیس انسجام و هماهنگی تطهیر ماین دیدار و گفتگو کرد.
در این نشست سرپرست وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، نقش دفاتر ماین پاکی به‌خصوص دفتر هیلوترست را در پاک‌سازی اراضی ملوث با ماین در کشور مهم و حیاتی دانسته و برنامه ماین روبی را یکی از جمله اولویت های امارت اسلامی افغانستان عنوان کرد.
همچنان آقای ناصری، تلفات غیر نظامیان را از ناحیه ماین‌ها تاسف بار خوانده و تاکید بر کار مشترک برای عاری سازی اراضی کشور از وجود انواع مختلف ماین و مواد منفجرناشده جهت کاهش تلفات نمود.
در همین حال رئیس دفتر هیلوترست در افغانستان، روی اهمیت برنامه ماین روبی صحبت نموده گفت: دفتر هیلوترست در 26 ولایت فعالیت داشته که به تعداد 3000 کارمند مصروف فعالیت می باشد. ایشان همچنان برنامه ماین پاکی را زمینه ساز برای توسعه پایدار توصیف نموده و بر کار مشترک تاکید کرد.
در اخیر سرپرست وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، در کنار قدردانی از تعهد دفتر هیلوترست در افغانستان گفت که افغانستان هنوز هم به ادامه‌ی کمک‌های جامعه‌ی جهانی در زمینه‌ی ماین‌پاکی نیاز دارد و ما خواهان همکاری های بیشتر جامعه جهانی می‌باشیم.

News photo

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۱:۵۵
Background image

هشدار!

مدت اعتبار :۲۵ الی ۲۶ جدی ۱۴۰۰ هجری شمسی
احتمال وقوع برف وباران نسبتا شدید همراه با سیلاب های آنی وتندباد در ولایت ذیل پیش بینی میگردد:
درولایات  هرات، فراه، نیمروز، هلمند، کندهار،. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۵:۸
Background image

دیدار وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث با معاون سازمان غذایی جهان در افغانستان

کابل _ پنج‌شنبه 23 جدی 1400
محترم ملا محمد عباس آخند، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، بعد از ظهر امروز با خانم شاول لی، معاون سازمان غذایی جهان در افغانستان(WFP) در دفتر کارش دیدار و. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۳:۹
Background image

تدویر جلسه داوطلبی انتقال مواد غذایی و غیر غذایی به ولایات

جلسه داوطلبی تدارکاتی تحت ریاست محترم مولوی عنایت الله شجاع معین مالی و اداری امروز پنج‌شنبه ۲۳ جدی سال‌روان پیرامون انتقال ۶ قلم مواد غذایی و غیر غذایی از بنادر آقینه و تورغندی به. . .