جلسه‌ای هماهنگی جهت کاهش دهی خطرات سیلاب ها، آمادگی و اتخاذ تدابیر جهت رسیدگی به وقوع سیلاب‌های فصلی تدویر یافت

rahyab
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۴:۴۱
44

معین پالیسی و انسجام وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در جلسه ای با نمایندگان وزارت های عضو مدیریت حوادث روی اتخاذ تدابیر جهت رسیدگی به حوادث احتمالی سیلاب ها تاکید ورزید.
در این جلسه که به روز سه شنبه (۲۲ دلو ۱۳۹۸) با حضور نمایندگان وزارت های دفاع ملی، امور داخله، صحت عامه، احیاء و انکشاف دهات، شهرسازی و اراضی، شاروالی کابل و هلال احمر افغانی برگزار شده بود، محمد قاسم حیدری معین پالیسی و انسجام وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، از نهادهای عضو کمیسیون عالی دولتی مبارزه با حوادث خواهان آمادگی برای مقابله با سیلاب ها فصلی شد.
معین پالیسی و انسجام وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث گفت که در دو سال گذشته بنابر بروز سیلاب های فصلی شاهد تلفات تعداد زیادی از هموطنان و وارد آمدن خسارات هنگفت در سطح کشور بوده ایم، از این رو، پیش‌بینی نیازمندی ها و منابع جهت پاسخ دهی اولویت اساسی است.
طبق اجنداء انجنیر سید عبدالباسط رحمانی مشاور ارشد وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، به بررسی گزارش تحلیلی از میزان تلفات و خسارت سال های 1397 و 1398 در سطح کشور، ارزیابی نفوس و نقاط آسیب پذیر با استفاده از سیستم ASDC و تحلیل های هایدرومترولوژیکی پرداخته گفت: پیش‌نویس پلان مدیریت سیلاب ها بر اساس این تحلیل ها تهیه شده است. فعالیت ها، و اقدامات پلان شده وزارت‌ها مطابق به سایکل مدیریت حوادث به چهار مرحله متمرکز گردیده است؛ که در این شرایط می‌طلبد که بیشتر به فعالیت ها در مراحل آمادگی و پاسخ دهی توجه گردد.
در همین حال نماینده شاروالی کابل گفت: 391 ساحه‌ی خطرات احتمالی آب خیزی در شهر کابل تثبیت گردیده و طی سال 1398 توسط این اداره به تعداد 4 کانال، 49 پل‌چک، 2 دیوار استنادی، 2000 پایه گبیون به منظور کاهش و جلوگیری از آب خیزی دریایی کابل انجام شده است و از طرف دیگر به مقدار 10,977,700 متر مکعب آشغال از کانال های شهر کابل پاک کاری گردیده است.
سپس نماینده وزارت شهرسازی و اراضی گفت: این ریاست پالیسی مدیریت سیلاب های شهری را قبلا ترتیب نموده و تدابیر لازم را جهت جلوگیری از سیلاب ها اتخاذ نموده است. در همین حال نمایندگان ‌وزارت های انرژی و آب، احیاء و انکشاف دهات، صحت عامه، امور داخله، دفاع ملی و هلال احمر افغانی آمادگی شان را در تطبیق پلان متذکره ابراز داشتند.
در اخیر جلسه فیصله صورت گرفت که پلان رسیدگی به حوادث احتمالی سیلاب ها با نهاد های عضو مدیریت حوادث غرض نهایی سازی پلان و درج منابع شان به تمام ادارت ارسال گردیده و بعد از جمع آوری معلومات و منابع، غرض تصویب به شورای وزیران ارسال گردد.

33


 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۰:۵
Background image

روند توزیع کمک های نقدی برای 310 فامیل آسیب دیده در بامیان آغاز شد

ریاست مبارزه با حوادث ولایت بامیان در همکاری با موسسه VOPOFA، برای 310 خانواده که از ویروس کوید 19 (کرونا) متاثر شده بودند، بعد از سروی به هر خانواده کمک های نقدی توزیع نمود.
قابل یاد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۹:۵۳
Background image

ریاست مبارزه با حوادث ولایت پنجشیر برای فامیل‌های آسیب‌دیده کمک های غذایی توزیع کرد

ریاست مبارزه با حوادث ولایت پنجشیر، برای 70 فامیل آسیب دیده بعد از سروی در حضور معاون مقام ولایت پنجشیر روسای ادارات سکتوری و رسانه ها، به هر فامیل مواد غذایی شامل (50 کیلو آرد، 14 کیلو. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۸ - ۱۰:۴۸
Background image

تسریع روند انتقال کمک های غیر خوراکی جمهوری خلق چین به آسیب دیده گان در الویت قرار گیرد

معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در جلسه ی با روسای و آمرین بخش های مربوط روی تسریع انتقال محموله ی کمک های غیر خوراکی جمهوری خلق چین برای آسیب دیده ها در افغانستان. . .