بیوگرافی محترم مطیع الله صافی، معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث

Deputy Minister

محترم مطیع الله صافی، معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث جمهوری اسلامی افغانستان، در سال 1364 در یک خانواده متدین و تحصیل یافته در قریه باریک‌آب ولسوالی بگرام ولایت پروان متولد، و پدر شان محترم محمد نعیم صافی از شخصیت های جهادی و چهره های نام آشنا و متنفذ کشور است.

موصوف تعلیمات ابتدایی و متوسطه خویش را دور از وطن در شهر پشاور کشور جمهوری اسلامی پاکستان و دوره لیسه را در لیسه عالی عبدالهادی داوی کابل به اتمام رسانیده، در سال 1386 بعد از سپری نمودن امتحان کانکور وارد پوهنځی حقوق و علوم سیاسی پوهنتون کابل شد و در سال 1389 موفقانه به پایه اکمال رسانیده و ماستری اش را از رشته اداره و پالیسی عامه پوهنتون کابل در سال 1395 به اتمام رسانیده است.

محترم مطیع الله صافی، در جریان تحصیل اش نیز در نهاد پیشرفت دوامدار افغانستان (SSD-A) بحیث رییس هماهنگی برنامه‌ها به مدت 3 سال ایفای وظیفه کرده است. در جریان سال‌های 1389 الی 1391 بحیث مشاور ارشد حقوقی و مطبوعاتی مرکز اطلاعات و رسانه های، ریاست دفتر مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان وظیفه نموده است.

سپس از سال 1391 الی 1395 به اساس رقابت آزاد از طریق کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملی و حکم مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، بحیث رییس دفتر مقام ولایت پروان ایفای وظیفه نموده اند. در جریان کار ایشان در طرح و دیزاین استراتیژی انکشاف ولایت پروان و نیز طرح ریزی کلسترهای انکشافی در سطح ولسوالی های این ولایت نقش فعال داشته اند. محترم مطیع الله صافی به اساس لیاقت و شایستگی‌اش از طریق رقابت آزاد و حکم مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان از سال 1395 الی 1397 بحیث رییس عمومی انسجام امور ولایات، وزارت سرحدات، اقوام و قبایل ایفای وظیفه نموده است.

موصوف علاوه برمسؤولیت های اجرائیوی شان درین جریان بحیث ادیتور خبرهای پشتو در تلویزیون ملی افغانستان و عضو واحد سیاسی تلویزیون 1 نیز بدوش داشتند. همچنان چاپ تعدادی مقاله ها و مضمون برای مجلات، روزنامه ها و ارائه کنفرانس های متعدد علمی هم از فعالیت های علمی و تحقیقی شان است. علاوتاً مورد فوق تقدیرنامه های متعدد از رهبری حکومت قرار گرفته و افزون بر زبان‌های ملی (پشتو و دری) به زبان‌انگلیسی و اردو نیز تسلط کامل دارند و همچنان در سمینار ها وفعالیت های تحقیقاتی در داخل و خارج از کشور اشتراک نموده است.

سپس به اساس پیشنهاد وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث و حکم مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان به تاریخ 25 حوت 1397، محترم مطیع الله صافی بحیث معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث جمهوری اسلامی افغانستان معرفی گردید. ایشان مصمم اند تا با روی دست گرفتن یک سلسله برنامه های جدید انکشافی واصلاحی، وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث را منحیث یک نهاد کلیدی در سکتور مدیریت حوادث کشور در راستای انجام مسؤولیت ها و وظایف سایکل تعریف و قبول شده مدیریت حوادث تبدیل نماید.

 

اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱ - ۱۱:۱۱
Background image

اعلامیه وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در پیوند به حادثه های طبیعی سیلاب و زلزله شب گذشته در چند ولایت افغانستان

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث به عنوان نهاد مسوول در عرصه مدریت و رسیدگی به امور حوادث در افغانستان، وقوع سیلاب و و زلزله را در چندین ولایت کشور  تایید میکند.
مبنی بر گزارش های . . .

شنبه ۱۴۰۱/۳/۱۴ - ۱۶:۴۵
Background image
چهارشنبه ۱۴۰۱/۳/۴ - ۱۳:۳۴
Background image

هشدار 

زمان اعتبار : ۴ الی ۵ جوزا سال ۱۴۰۱ خورشیدی
بر اساس پیش بینی های ریاست هواشناسی اداره هوانوردی ملکی کشور، احتمال باد های شدید همراه با گردوخاک در ولایت های قندوز، مزار شریف، فاریاب، . . .