ارتقای ظرفیت کارمندان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث از طریق تطبیق پروژه 9 میلیون دالری "تقویت پیشگیری حوادث" !

tamim_azimi
یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۴:۲۲
Minister

به اثر سعی و پیگیری مشترک دفتر وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث و مؤسسه بین المللی مهاجرت (IOM) در افغانستان، پروژه سه ساله " تقویت پیشگیری حوادث از طریق آبیاری و مدیریت منابع آب در سطح محلی" به ارزش 9 میلیون دالر آمریکایی توسط سفارت جاپان تمویل گردید.
در محفلی که به مناسبت امضای این پروژه در سفارت جاپان تدویر یافته بود، نجیب آقا فهیم وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث اهمیت آنرا برجسته توصیف نموده بیان داشت که با تطبیق موفقانه این پروژه سطح آسیب پذیری در 20 ولایت کشور کاهش یافته و ظرفیت کارمندان مرکزی و ولایتی وزارت حوادث در قسمت استفاده مؤثر از سیستم ملی مدیریت معلومات حوادث (NDMIS) افزایش خواهد یافت.
نجیب آقا فهیم وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث با اظهار سپاس و قدردانی از کمک های دولت کشور دوست جاپان در عرصه های مختلف، جاپان را یکی از بزرگترین تمویل کنندگان پروژه های زیربنایی در افغانستان توصیف نموده افزود کمک های دولت دوست جاپان به افغانستان پس از سال 2001 به بیشتر از 6.6 ملیارد دالر میرسد.
خانم نصرت غزالی نماینده سازمان بین المللی مهاجرت گفت این پروژه جهت تحقق سه هدف عمده از جمله؛ تطبیق پروژه های کاهش خطر حوادث و مدیریت آب، مدیریت حوادث جامعه محور از طریق ارتقای ظرفیت اجتماعات محلی و فراهم آوری حمایت های تخنیکی برای کارایی سیستم ملی مدیریت معلومات حوادث، تطبیق می گردد.
او در ادامه افزود با تطبیق این پروژه بیشتر از 30 اجتماع محلی در برابر خطرات حوادث مصئون شده، 3450 نفر آموزش ها و وسائل مورد نیاز برای عملیات های هشدار پیش هنگام، جستجو و نجات و کمک های اولیه را دریافت نموده و نیز وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث حمایت های تخنیکی لازم را جهت بهبود سیستم ملی مدیریت معلومات حوادث در 34 ولایت کشور به شمول خدمات انترنت دریافت می نماید.
آقای یوشیاکی تکهاشی، وزیر مختار و سرپرست سفارت جاپان از مزایایی این قرارداد یاد نموده و از تعهد دوامدار دولت جاپان جهت تمویل پروژه های کاهش خطرپذیری در برابر اثرات و خطرات حوادث اطمینان داد.
نجیب آقا فهیم نقش سازمان بین المللی مهاجرت را در امر فراهم سازی کمک های بشری و تطبیق پروژه های وقایوی مؤثر تلقی نموده و برای تطبیق موفقانه این پروژه آرزوی موفقیت کرد.

MW

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱/۷ - ۱۲:۳۴
Background image

جریان کار تخریب و مصئون سازی کتله سنگ در ناحیه دوم شهر کابل آغاز شد

تیم وقایه و کاهش خطر وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، جهت ایجاد مصئونیت جان و مال ساکنین ناحیه دوم شهر کابل کار تخریب کتله سنگ حدود 90 متر مکعب را در منطقه قول آبچکان آغاز نمود.
باید. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۵ - ۹:۴۸
Background image

تیم عملیاتی نجات، کمیته مباررزه با حوادث ولایت بامیان، مسافرین گیرمانده در کوتل شیبر را به سلامت نجات داد

در حدود 80 عراده موتر باربری و مسافرین که از اثر برف‌باری و طوفان شدید در کوتل شیبر گیرمانده بودند، بر اثر سعی و تلاش تیم نجات از ساحه‌ای خطر نجات داده شد. و همچنان مسیر جاده متذکره به. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۴:۲۲
Background image

ارتقای ظرفیت کارمندان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث از طریق تطبیق پروژه 9 میلیون دالری "تقویت پیشگیری حوادث" !

به اثر سعی و پیگیری مشترک دفتر وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث و مؤسسه بین المللی مهاجرت (IOM) در افغانستان، پروژه سه ساله " تقویت پیشگیری حوادث از طریق آبیاری و مدیریت منابع آب در. . .