دیدادر با رئیس مرکز برف کوچ های مونتانای ایالات متحده آمریکا

rahyab
یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۳ - ۱۶:۴
News

کابل_ ۲۳ جوزا ۱۴۰۰
غلام بهاوالدین جیلانی، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، با داک چوبات رئیس مرکز برف کوچ ها مونتانای، ایالات متحده آمریکا، شادمان حاجی بیگوف رئیس اجرائیه دفتر آغاخان برای اسکان و سایر متخصصان این دفتر با حضور داشت محمد قاسم حیدری معین انسجام حوادث ملاقات نمود.
درین دیدار، روی خطرات برف کوچ ها، تلفات، چالش ها و پیامدهای حاصل از آن در سطح کشور صحبت گردیده و بر مدیریت همه جانبه آن تاکید گردید.
ابتدا وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث از تلاش و همکاری دفتر آغاخان برای اسکان در راستای مدیریت حوادث تلاش و قدردانی نموده و تاکید نمود که امروزه مدیریت حوادث جزء اولویت های مهم دولت قرار دارد. وی هم‌چنان اضافه نمود که برف کوچ ها همه ساله تلفات و خسارات فراوانی را از خود بجای می گذارد؛ بناً نیاز است تا یک کمیته مشترک تخنیکی روی بررسی ابعاد مختلف برف کوچ ها، ایجاد سیستم مانیتورینگ و هشداردهی این پدیده طبیعی ایجاد گردد.
درین جلسه آقای چوبات و آقای حاجی بیکوف از تجربیات و برنامه های شان در راستای مدیریت برف کوچ ها با استفاده از شبکه و استیشن های پیش گویی این پدیده صحبت نموده و سپس آمادگی های خود را در راستای ایجاد شبکه مانیتورینگ و هشداردهی برف کوچ های کشور مبتنی بر مطالعات وارزیابی های موجود اعلان نموده و خواهان برگزاری هرچه زودتر کمیته مشترک تخنیکی مدیریت برف کوچ ها با وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث گردیدند.
 

12

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۵:۳۰
Background image

زمان اعتبار ۱۰ الی ۱۱ اسد ۱۴۰۰

بر اساس پیش‌بینی ریاست‌هواشناسی اداره هوانوردی ملکی، احتمال ریزش باران همراه با رعد و برق و سیلاب های آنی در ولایت های نورستان، کنر، لغمان، ننگرهار، خوست، پکتیا و لوگر متصور است.
بنا از. . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۹:۲۶
Background image

از حاضری ریاست های ولایتی ۲۲ ولایت بصورت آنلاین نظارت صورت گرفت

کابل _ ۹ اسد_۱۴۰۰
ریاست نظارت و ارزیابی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، در همکاری با ریاست منابع بشری، به اساس میکانیزم از قبل تعین شده حاضری بابت برج سرطان و اسد روسا و کارمندان. . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۹:۲۳
Background image

۱میلیو‌ن‌و ۳۷۸هزارو ۲۶۰ افغانی پول نقد برای ۱۷۱خانواده بیجاشده در کندز توزیع شد

کندز _ ۹ اسد ۱۴۰۰
ریاست مبارزه با حوادث ولایت کندز در همکاری با سازمان بین‌المللی مهاجرت(IOM)، برای ۱۷۱خانواده که در اثر جنگ و ناامنی از مناطق مختلف آن ولایت بیجا و در مرکز ولایت کندز. . .