دیدادر با رئیس مرکز برف کوچ های مونتانای ایالات متحده آمریکا

rahyab
یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۳ - ۱۶:۴
News

کابل_ ۲۳ جوزا ۱۴۰۰
غلام بهاوالدین جیلانی، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، با داک چوبات رئیس مرکز برف کوچ ها مونتانای، ایالات متحده آمریکا، شادمان حاجی بیگوف رئیس اجرائیه دفتر آغاخان برای اسکان و سایر متخصصان این دفتر با حضور داشت محمد قاسم حیدری معین انسجام حوادث ملاقات نمود.
درین دیدار، روی خطرات برف کوچ ها، تلفات، چالش ها و پیامدهای حاصل از آن در سطح کشور صحبت گردیده و بر مدیریت همه جانبه آن تاکید گردید.
ابتدا وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث از تلاش و همکاری دفتر آغاخان برای اسکان در راستای مدیریت حوادث تلاش و قدردانی نموده و تاکید نمود که امروزه مدیریت حوادث جزء اولویت های مهم دولت قرار دارد. وی هم‌چنان اضافه نمود که برف کوچ ها همه ساله تلفات و خسارات فراوانی را از خود بجای می گذارد؛ بناً نیاز است تا یک کمیته مشترک تخنیکی روی بررسی ابعاد مختلف برف کوچ ها، ایجاد سیستم مانیتورینگ و هشداردهی این پدیده طبیعی ایجاد گردد.
درین جلسه آقای چوبات و آقای حاجی بیکوف از تجربیات و برنامه های شان در راستای مدیریت برف کوچ ها با استفاده از شبکه و استیشن های پیش گویی این پدیده صحبت نموده و سپس آمادگی های خود را در راستای ایجاد شبکه مانیتورینگ و هشداردهی برف کوچ های کشور مبتنی بر مطالعات وارزیابی های موجود اعلان نموده و خواهان برگزاری هرچه زودتر کمیته مشترک تخنیکی مدیریت برف کوچ ها با وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث گردیدند.
 

12

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۵:۱۷
Background image

وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث از وضعیت بیجاشدگان در شهر نو دیدار و غذایی چاشت به آنان توزیع گردید

کابل_ ۲۰ اسد ۱۴۰۰
وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، برای بیجاشدگان ناشی از جنگ که در پارک شهر نو جابجا گردیده اند غذایی آماده شده و آب آشامیدنی صحی توزیع نمود.
غلام بهاوالدین جیلانی،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۹:۴۶
Background image

توزیع غذای‌گرم، آب‌آشامیدنی و مواد غیر غذایی برای بیجاشده‌گان در شهر کابل

کابل _ 19 اسد 1400
وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، شب گذشته، برای 2000خانواده که در اثر جنگ و نا امنی از ولایت‌های کندز، تخار، بغلان، بدخشان، سمنگان، جوزجان و سرپل بیجا و در دو. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۹ - ۱۵:۵۳
Background image

افزایش خشونت‌ها در کشور؛ شماری از بیجاشدگان به کابل پناه آورده‌اند.

امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری می‌گوید که بخاطر رسیدگی به درد و رنج هموطنان آواره و بیجا شده‌ی ما که از ظلم، وحشت، قتل عام، تجاوز به عفت و ناموس، عدم حرمت به حریم خصوصی، باج‌گیری. . .