وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث به حوادث در دفتر کارش با والی ولایت بامیان دیدار و گفتگو کرد

tamim_azimi
دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۶ - ۱۱:۱۳
Image 2

(دوشنبه 7 عقرب 1398) در نخست محمد طاهر زهیر والی ولایت بامیان از فعالیت ها، کارکرد ها و مدیریت سالم رهبری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث قدردانی نموده گفت: ولایت بامیان نظر به موقعیت جغرافیایی اش از ولایات شدید تحت تهدید خطرات ناشی از حوادث طبیعی قرار داشته و نیاز است تا توجه و امکانات بیشتر به منظور کاهش دهی خطرات ناشی از حوادث و رسیدگی به حوادث احتمالی آن مدنظر گرفته شود. والی ولایت بامیان افزود که از آغاز سال مالی به تعداد 4 پروژه های کوچک وقایوی در این ولایت تطبیق گردیده و از وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث خواست تا برنامه های وقایوی بیشتر را به منظور کاهش دهی خطرات ناشی از حوادث در این ولایت تطبیق نمایند. سپس نجیب آقا فهیم وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث ضمن خوش آمدید و سپاسگزاری از حضور والی ولایت بامیان گفت: این وزارت برای اولین بار اطلس کاهش دهی خطرات حوادث را تهیه که به اساس آن تمام نقاط آسیب پذیر را در سطح قریه و ولسوالی های کشور شناسایی کرده است. همچنان آقای فهیم افزود طی سال 1398 به تعداد 47 پروژه کوچک اضطراری به منظور کاهش دهی خطرات ناشی از حوادث در سطح کشور تطبیق گردیده است. وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث بیان داشت که پلان احتمالی برای زمستان پیش رو ترتیب گردیده که به اساس آن مبلغ 174 میلیون افغانی پول نقد، مواد غذایی و غیر را به اساس آسیب پذیری ولایات در سطح کشور جهت رسیدگی به حوادث احتمالی فصل زمستان انتقال خواهد داد. همچنان آقای فهیم گفت: طی سال 1398 به تعداد 4 پروژه وقایوی در ولایت بامیان تطبیق، و کار چهار پروژه دیگر نیز در آن ولایت جریان داشته و وعده تطبیق 6 پروژه وقایوی را نیز به والی ولایت بامیان سپرد.

Image

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۱۲
Background image

برای 8 خانواده آسیب دیده در ولایت قندهار مواد غذایی و غیر غذایی توزیع شد.

ریاست مبارزه با حوادث ولایت قندهار در همکاری با موسسات WFP, DACAAR و Save the Children، برای 8 خانواده که از اثر حوادث طبیعی اخیر متضرر شده بودند، بعد از سروی و بازرسی به هر خانواده 200. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۶
Background image

خانواده آسیب دیده در ولایت کنر مواد غیر غذایی دریافت کردند

ریاست مبارزه با حوادث ولایت کنر در همکاری با موسسه حمایت اطفال Save the Children، برای 30 خانواده که از اثر حوادث طبیعی اخیر آسیب دیده بودند، بعد از سروی و بازرسی به هر خانواده مواد غیر. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۷
Background image

جلسه نوبتی کمیته تخنیکی دایمی جلوگیری از آتش سوزی تدویر یافت

کابل - کمیته تخنیکی دایمی جلوگیری از آتش سوزی به روز یک شنبه (27 دلو 1398) تحت ریاست محمد قاسم حیدری معین پالیسی و انسجام وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث با اشتراک نماینده‌گان وزارت. . .