ملاقات وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث با رئیس عمومی صندوق ملی مالی افغانستان

tamim_azimi
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۱۴:۳۸
2

محترم غلام بهاوالدین جیلانی وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث در دفتر کارش با محترم پامیر پتنگ رئیس عمومی صندوق ملی مالی افغانستان دیدار و گفتگو کرد.
در این نشست محترم پامیر پتنگ رئیس عمومی صندوق ملی مالی افغانستان گفت: این یک نهاد عامه جدید التشکیل است که در همکاری با ادارات ذیربط در راستای جمع آوری کمک‌های مالی از طرف کشور ها، نهاد های ملی، بین المللی و اشخاص کمک کننده تمویل می گردد.

رئیس عمومی صندوق ملی مالی افغانستان افزود که این کمک ها در پروژه های انکشافی ملی و محلی جهت بازسازی و احیای مجدد کشور، همکاری با طبقه‌ی غریب، بی‌بضاعت و بازماندگان شهدا جهت بلند بردن سطح اقتصاد، معیشیت و فقرزدایی و ایجاد تغییر در زند طبقات نادار و بی بضاعت افغانستان به مصرف می رسد.
در همین حال محترم غلام بهاوالدین جیلانی وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث با حمایت از صندوق ملی مالی افغانستان ضمن بیان ارتباط کاری این وزارت با آن نهاد گفت: ایجاد چنین نهاد در شرایط حساس و ضروری به منظور کاهش فقر و ایجاد تغییر در زندگی طبقات نادار و بازماندگان شهدا مهم بوده و از حمایت این وزارت و نهاد خیره جیلانی برای رئیس عمومی صندوق ملی مالی افغانستان اطمینان داد.
قابل یاد آوریست که نهاد صندوق ملی مالی افغانستان به اساس حکم شماره 311 مورخ 10. 2. 1399 مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان ایجاد و مکلف به جمع آوری کمک ها از سکتور های کمک کننده ملی، بین المللی و کشور های کمک کننده می باشد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۳:۳۱
Background image

۶۰ خانواده بیجا شده در ولایت سر پل، مواد غیر غذایی دریافت کردند

ریاست مبارزه با حوادث ولایت سر پل، در همکاری با ریاست امور مهاجرین و موسسه حمایه اطفال، برای ۶۰ خانواده که از اثر جنگهای اخیر از ولسوالی های ولایت سر پل، جوزجان و فاریاب بیجا و در مرکز. . .

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۵۲
Background image

مبلغ ۲۹۷۰۰۰۰ افغانی پول نقد، مواد غذایی و غیر غذایی برای بیجا شدگان تخار توزیع شد

ریاست مبارزه با حوادث ولایت تخار در همکاری با موسسات اکتید، داکار و سازمان غذایی جهان، روند توزیع پول نقد، مواد غذایی و غیر غذایی را برای ۴۲۲ خانواده که از اثر جنگ های اخیر از ولسوالی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۹:۵۰
Background image

برای ۲۵۹ فامیل آسیب دیده سیلاب های اخیر در پروان مواد غذایی توزیع گردید

پنجشنبه مورخ ۳ میزان ۱۳۹۹
ریاست آمادگی مبارزه با حوادث ولایت پروان در همکاری با موسسه رفاه اسلامی (Islamic Relief)، برای ۲۵۹ خانواده آسیب دیده ناشی از سرازیر شدن سیلاب‌ های اخیر اعضای. . .