دیدار وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث با معاون جامعه بشری سازمان ملل 

tamim_azimi
پنجشنبه ۱۴۰۱/۳/۵ - ۱۶:۷
News

کابل_۵جوزا ۱۴۰۱
محترم ملا محمد عباس آخند، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، بعد از چاشت امروز، با آقای فران، معاون جامعه بشری سازمان ملل و محمد زید خاطر، معاون دفتر هماهنگ کننده کمک های بشری سازمان ملل(UN OCHA) در دفتر کارش دیدار و گفتگو کرد. 
در این دیدار ابتدا آقای فران صحبت کرده و گفت که کار این سازمان بشری بوده و برای انجام کار های بشری و رسیدگی به نیاز های متضررین ناشی حوادث، هماهنگی و کار مشترک نیاز است.
وی همچنان روی نقش کارمندان زن در هنگام بروز حادثه جهت رسیدگی به ضروریات خانواده های متضرر تاکید کرده و نقش آنان را مفید عنوان کرد. 
سپس وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث در کنار خوش آمدید گویی آنان، گفت که مدیریت حوادث یک کار بزرگ بوده و به هیچ صورت امکان این وجود ندارد که یک اداره بتواند آنرا مدیریت کند، به همین دلیل امارت اسلامی کمیسیون عالی مبارزه با حوادث را دارد که بسیاری وزارت خانه ها عضو آن بوده و ما مسوولیت هماهنگی آن را به عهده داریم.
وی در کنار این، به آقای فران خاطر نشان ساخت که موسسات امداد رسان را برای انجام کمک های بشری بیشتر برای مردم افغانستان تشویق نموده و تلاش نمایند که کمک های خود را با این وزارت مشترک انجام دهند.
در اخیر دو طرف روی هماهنگی، همکاری و کار مشترک بین موسسات امداد رسان بین المللی و وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث تاکید و توافق کردند.

News

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱۵ - ۲۱:۵۱
Background image

رییس عمومی مالی و اداری و سرپرست وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث عازم ولایت پکتیکا شد

 پکتیکا - ۱۵ سرطان ۱۴۰۱
محترم غلام غوث ناصری رییس عمومی مالی و اداری و سرپرست وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث با زلزله‌زده‌گان اخیر در ولسوالی گیان ولایت پکتیکا دیدار و ابراز همدردی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱۵ - ۸:۳۲
Background image

۲۵ خانواده نیازمند در ولایت سمنگان مواد غذایی دریافت کردند

ریاست مبارزه با حوادث ولایت سمنگان برای ۲۵ خانواده مستحق و نیازمند در شهر ایبک مرکز این ولایت، مواد غذایی توزیع کرد.
این مواد شامل؛ ۵۰ کیلو برنج، ۷ کیلو شکر، نیم کارتن مربا و دو کیلو. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۴/۱۴ - ۱۳:۰
Background image

محموله ۱۱ تن کمک‌های بشردوستانه بنگلادیش برای متضررین زلزله در ولایت های جنوب شرقی به کابل رسید

کابل_۱۴ سرطان۱۴۰۱
به سلسله کمک‌های بشردوستانه برای زلزله زدگان، امروز محموله ۱۱ تن کمک بشردوستانه جمهوری بنگلادی برای متضررین ناشی از زلزله در ولایت های، پکتیکا، پکتیا و خوست به کابل. . .

اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱ - ۱۱:۱۱
Background image

اعلامیه وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در پیوند به حادثه های طبیعی سیلاب و زلزله شب گذشته در چند ولایت افغانستان

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث به عنوان نهاد مسوول در عرصه مدریت و رسیدگی به امور حوادث در افغانستان، وقوع سیلاب و و زلزله را در چندین ولایت کشور  تایید میکند.
مبنی بر گزارش های . . .

شنبه ۱۴۰۱/۳/۱۴ - ۱۶:۴۵
Background image
چهارشنبه ۱۴۰۱/۳/۴ - ۱۳:۳۴
Background image

هشدار 

زمان اعتبار : ۴ الی ۵ جوزا سال ۱۴۰۱ خورشیدی
بر اساس پیش بینی های ریاست هواشناسی اداره هوانوردی ملکی کشور، احتمال باد های شدید همراه با گردوخاک در ولایت های قندوز، مزار شریف، فاریاب، . . .