تجلیل از هفته ملی تصویب قانون اساسی کشور در وزارت دولت امور رسیدگی به حوادث؛

rahyab
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۰:۰
M1

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث شانزدهمین سالروز هفته ملی تصویب قانون اساسی کشور را با حضور نجیب آقا فهیم، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث و قانون پوه الحاج دوکتور محمد قاسم هاشمزی، رئیس کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی تجلیل نمود. در مراسمی که به همین مناسبت برگزار گردیده بود، نجیب آقا فهیم وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث بر تاریخ‌چه پروسه های تسوید، تدقیق و تصویب قانون اساسی از نقطه آغازین الی انجام موفقانه این پروسه تاریخ ساز کشور بحث همه جانبه نموده، این وثیقه ملی را متضمن سه اصل عمده چون؛ وحدت ملی، مشروعیت نظام و یکپارچگی کشور عنوان کرد.
وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث گفت: قانون اساسی کشور در 12 فصل و 162 ماده با رعایت ارزش های دین مبین اسلام، تحکیم وحدت ملی، تحقق اهداف دیموکراسی، اعمار جامعه مدنی، رفاه همگانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، و فرهنگی توانسته مشعل راه دولت و مردم کشور گردد.
نجیب آقا فهیم ضرورت ایجاد قانون را نظم دهی به جامعه خواند و افزود: قانون اساسی افغانستان قانونی است که بیشترین حقوق را به اتباع در خود جا داده و همچنان مکلفیت اتباع در مقابل این قانون بر تطبیق آن بیشتر است.
از سوی هم قانون پوه داکتر محمد قاسم هاشمزی رئیس کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی در این مراسم گفت که بدلیل موجودیت جنگ در کشور، تطبیق قانون اساسی با اندکی مشکلات روبرو است، ولی از برکت همین قانون ما دارای یک دولت مستقل و همه شمول هستیم و باید از آن حمایت نماییم.
آقای هاشمزی همچنان ابراز امیدواری نمود که پس از تأمین صلح در کشور بعضی خلا و کمبودهای اندکی که در قانون اساسی موجود است، از میان برداشته خواهد شد. قانون اساسی منحیث وثیقه ملی برای تمام اتباع کشور قابل احترام بوده و همه ملزم به رعایت آن می‌باشد.
گفتنی است که در این برنامه بیش از 50 تن از کارمندان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث اشتراک کرده بودند.
M2

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۰:۵
Background image

روند توزیع کمک های نقدی برای 310 فامیل آسیب دیده در بامیان آغاز شد

ریاست مبارزه با حوادث ولایت بامیان در همکاری با موسسه VOPOFA، برای 310 خانواده که از ویروس کوید 19 (کرونا) متاثر شده بودند، بعد از سروی به هر خانواده کمک های نقدی توزیع نمود.
قابل یاد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۹:۵۳
Background image

ریاست مبارزه با حوادث ولایت پنجشیر برای فامیل‌های آسیب‌دیده کمک های غذایی توزیع کرد

ریاست مبارزه با حوادث ولایت پنجشیر، برای 70 فامیل آسیب دیده بعد از سروی در حضور معاون مقام ولایت پنجشیر روسای ادارات سکتوری و رسانه ها، به هر فامیل مواد غذایی شامل (50 کیلو آرد، 14 کیلو. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۸ - ۱۰:۴۸
Background image

تسریع روند انتقال کمک های غیر خوراکی جمهوری خلق چین به آسیب دیده گان در الویت قرار گیرد

معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در جلسه ی با روسای و آمرین بخش های مربوط روی تسریع انتقال محموله ی کمک های غیر خوراکی جمهوری خلق چین برای آسیب دیده ها در افغانستان. . .