تجلیل از هفته ملی تصویب قانون اساسی کشور در وزارت دولت امور رسیدگی به حوادث؛

rahyab
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۰:۰
M1

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث شانزدهمین سالروز هفته ملی تصویب قانون اساسی کشور را با حضور نجیب آقا فهیم، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث و قانون پوه الحاج دوکتور محمد قاسم هاشمزی، رئیس کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی تجلیل نمود. در مراسمی که به همین مناسبت برگزار گردیده بود، نجیب آقا فهیم وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث بر تاریخ‌چه پروسه های تسوید، تدقیق و تصویب قانون اساسی از نقطه آغازین الی انجام موفقانه این پروسه تاریخ ساز کشور بحث همه جانبه نموده، این وثیقه ملی را متضمن سه اصل عمده چون؛ وحدت ملی، مشروعیت نظام و یکپارچگی کشور عنوان کرد.
وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث گفت: قانون اساسی کشور در 12 فصل و 162 ماده با رعایت ارزش های دین مبین اسلام، تحکیم وحدت ملی، تحقق اهداف دیموکراسی، اعمار جامعه مدنی، رفاه همگانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، و فرهنگی توانسته مشعل راه دولت و مردم کشور گردد.
نجیب آقا فهیم ضرورت ایجاد قانون را نظم دهی به جامعه خواند و افزود: قانون اساسی افغانستان قانونی است که بیشترین حقوق را به اتباع در خود جا داده و همچنان مکلفیت اتباع در مقابل این قانون بر تطبیق آن بیشتر است.
از سوی هم قانون پوه داکتر محمد قاسم هاشمزی رئیس کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی در این مراسم گفت که بدلیل موجودیت جنگ در کشور، تطبیق قانون اساسی با اندکی مشکلات روبرو است، ولی از برکت همین قانون ما دارای یک دولت مستقل و همه شمول هستیم و باید از آن حمایت نماییم.
آقای هاشمزی همچنان ابراز امیدواری نمود که پس از تأمین صلح در کشور بعضی خلا و کمبودهای اندکی که در قانون اساسی موجود است، از میان برداشته خواهد شد. قانون اساسی منحیث وثیقه ملی برای تمام اتباع کشور قابل احترام بوده و همه ملزم به رعایت آن می‌باشد.
گفتنی است که در این برنامه بیش از 50 تن از کارمندان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث اشتراک کرده بودند.
M2

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۸
Background image

تدابیر لارم به منظور رسیدگی به آسیب دیده‌گان احتمالی در سالنگ‌ها اتخاذ شد

مطیع الله صافی معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در جریان سفرش به ولایت پروان، به هدف اتخاذ تدابیر جهت رسیدگی به آسیب دیده‎‌گان احتمالی در سالنگ‌ها با فضل الدین عیار. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۲:۲۰
Background image

به آسیب دیده‌گان ناشی از حوادث طبیعی و غیر طبیعی در پروان کمک های نقدی و غیر نقدی توزیع شد

مطیع الله صافی معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، همراه با هیات دولتی شان به هدف کمک رسانی به آسیب دیده‌گان ناشی از حوادث طبیعی و غیر طبیعی عازم ولایت پروان شده با. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۹:۳۵
Background image

جلسه هماهنگی به منظور تامین منابع برای رسیدگی به حوادث اخیر تدویر یافت

جلسه هماهنگی به اساس هدایت جلالتماب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان جهت تامین منابع برای رسیدگی به حوادث اخیر در ولایت های هلمند، قندهار، زابل، ارزگان، هرات، غور، غزنی و شماری دیگر ولایات،. . .