تاجرانی که دستورالعمل تدابیر احتیاطی برای جلوگیری از آتش سوزی را رعایت نکنند، به څارنوالی معرفی می شوند

rahyab
یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۰ - ۱۳:۱۳
1

(10 قوس 1398)
کابل، افغانستان:
کمیته مشترک جلوگیری از آتش سوزی که متشکل از ده اداره دولتی وغیر دولتی است، هشدار می دهد مالکان مراکز تجاری و پمپ استیشن ها در کابل که دستور العمل های رعایت تدابیر احتیاطی برای جلوگیری از آتش سوزی را رعایت نکنند، به څارنوالی معرفی می شوند.
محمد قاسم حیدری، معین پالیسی و انسجام وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت با اشاره به آنکه پیش از این عده ای از صاحبان مراکز تجاری وپمپ استیشن ها به دلیل عدم رعایت دستورالعمل ها جریمه نقدی شده اند، تأکید کرد از امروز به بعد تاجرانی که دستور العمل رعایت تدابیر احتیاطی برای جلوگیری از آتش سوزی را عملی نکنند، به څارنوالی معرفی می شوند.
او هدف از تطبیق طرح وقایوی برای جلوگیری از آتش سوزی را حفظ جان مردم دانست وگفت که این پلان تطبیق می گردد.
آقای حیدری افزود که تیم ۲۰ نفری شناسایی آسیب پذیری مراکز تجارتی و پمپ استیشن ها، در جریان یکسال
۲۴۶ پمپ استیشن و بیش از ۲۰۰۰ مرکز تجارتی و رهایشی را سروی و بازرسی نموده و تذکرهای لازم را برای مالکان آنها داده است.
او گفت نتیجه این سروی نشان می دهد که در حدود ۴۰ درصد از پمپ استیشن ها در کابل، معیارهای ابتدایی ایمنی را رعایت نکرده اند.
کمیته مشترک جلوگیری از آتش سوزی، در جریان یکسال پس از فعالیتش مسوده طرح جبران خساره متضررین حوادث آتش سوزی، طرح جلوگیری از آتش سوزی در مراکز تجارتی و طرزالعمل تنظیم فعالیت کمیته را تنظیم نموده و به ریاست دفتر مقام عالی ریاست جمهوری ارایه کرده است.
کمیته همچنان در این مدت چک‌لیست های سروی آسیب پذیری مراکز تجارتی و پمپ استیشن ها به منظور راه اندازی سروی آنها را ترتیب ودستورالعمل های رعایت تدابیر احتیاطی برای جلوگیری از آتش سوزی در مراکز تجارتی و پمپ استیشن ها را تهیه و به مالکان مراکز تجاری وپمپ استیشن ها، توزیع کرده است.

طرح تدابیر وقایوی برای جلوگیری از آتش سوزی در مراکز تجاری، رهایشی وپمپ استیشن ها به اساس حکم شماره ۱۸۷۶ مورخ ۱۳/۹/۱۳۹۷ مقام عالی ریاست جمهوری از سوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث ترتیب گردیده است.
2

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۰:۵
Background image

روند توزیع کمک های نقدی برای 310 فامیل آسیب دیده در بامیان آغاز شد

ریاست مبارزه با حوادث ولایت بامیان در همکاری با موسسه VOPOFA، برای 310 خانواده که از ویروس کوید 19 (کرونا) متاثر شده بودند، بعد از سروی به هر خانواده کمک های نقدی توزیع نمود.
قابل یاد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۹:۵۳
Background image

ریاست مبارزه با حوادث ولایت پنجشیر برای فامیل‌های آسیب‌دیده کمک های غذایی توزیع کرد

ریاست مبارزه با حوادث ولایت پنجشیر، برای 70 فامیل آسیب دیده بعد از سروی در حضور معاون مقام ولایت پنجشیر روسای ادارات سکتوری و رسانه ها، به هر فامیل مواد غذایی شامل (50 کیلو آرد، 14 کیلو. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۸ - ۱۰:۴۸
Background image

تسریع روند انتقال کمک های غیر خوراکی جمهوری خلق چین به آسیب دیده گان در الویت قرار گیرد

معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در جلسه ی با روسای و آمرین بخش های مربوط روی تسریع انتقال محموله ی کمک های غیر خوراکی جمهوری خلق چین برای آسیب دیده ها در افغانستان. . .