تاجرانی که دستورالعمل تدابیر احتیاطی برای جلوگیری از آتش سوزی را رعایت نکنند، به څارنوالی معرفی می شوند

rahyab
یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۰ - ۱۳:۱۳
1

(10 قوس 1398)
کابل، افغانستان:
کمیته مشترک جلوگیری از آتش سوزی که متشکل از ده اداره دولتی وغیر دولتی است، هشدار می دهد مالکان مراکز تجاری و پمپ استیشن ها در کابل که دستور العمل های رعایت تدابیر احتیاطی برای جلوگیری از آتش سوزی را رعایت نکنند، به څارنوالی معرفی می شوند.
محمد قاسم حیدری، معین پالیسی و انسجام وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت با اشاره به آنکه پیش از این عده ای از صاحبان مراکز تجاری وپمپ استیشن ها به دلیل عدم رعایت دستورالعمل ها جریمه نقدی شده اند، تأکید کرد از امروز به بعد تاجرانی که دستور العمل رعایت تدابیر احتیاطی برای جلوگیری از آتش سوزی را عملی نکنند، به څارنوالی معرفی می شوند.
او هدف از تطبیق طرح وقایوی برای جلوگیری از آتش سوزی را حفظ جان مردم دانست وگفت که این پلان تطبیق می گردد.
آقای حیدری افزود که تیم ۲۰ نفری شناسایی آسیب پذیری مراکز تجارتی و پمپ استیشن ها، در جریان یکسال
۲۴۶ پمپ استیشن و بیش از ۲۰۰۰ مرکز تجارتی و رهایشی را سروی و بازرسی نموده و تذکرهای لازم را برای مالکان آنها داده است.
او گفت نتیجه این سروی نشان می دهد که در حدود ۴۰ درصد از پمپ استیشن ها در کابل، معیارهای ابتدایی ایمنی را رعایت نکرده اند.
کمیته مشترک جلوگیری از آتش سوزی، در جریان یکسال پس از فعالیتش مسوده طرح جبران خساره متضررین حوادث آتش سوزی، طرح جلوگیری از آتش سوزی در مراکز تجارتی و طرزالعمل تنظیم فعالیت کمیته را تنظیم نموده و به ریاست دفتر مقام عالی ریاست جمهوری ارایه کرده است.
کمیته همچنان در این مدت چک‌لیست های سروی آسیب پذیری مراکز تجارتی و پمپ استیشن ها به منظور راه اندازی سروی آنها را ترتیب ودستورالعمل های رعایت تدابیر احتیاطی برای جلوگیری از آتش سوزی در مراکز تجارتی و پمپ استیشن ها را تهیه و به مالکان مراکز تجاری وپمپ استیشن ها، توزیع کرده است.

طرح تدابیر وقایوی برای جلوگیری از آتش سوزی در مراکز تجاری، رهایشی وپمپ استیشن ها به اساس حکم شماره ۱۸۷۶ مورخ ۱۳/۹/۱۳۹۷ مقام عالی ریاست جمهوری از سوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث ترتیب گردیده است.
2

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۹/۲۳ - ۱۴:۵۴
Background image

معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث از شاهراه سالنگ دیدن نمود

مطیع الله صافی معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث به هدف بررسی وضعیت شاهراه سالنگ همراه با رییس مبارزه با حوادث ولایت پروان عازم ولسوالی سالنگ شده با رییس عمومی حفظ و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۲۱ - ۱۴:۲۸
Background image

به آسیب دیده گان ناشی از انفجار موتر بم در ولسوالی بگرام کمک های نقدی و غیر نقدی توزیع شد

مطیع الله صافی معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، همراه با هیات دولتی شان به هدف کمک رسانی به آسیب دیده گان انفجار موتر بم روز گذشته در ولسوالی بگرام عازم ولایت پروان. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۹:۴۶
Background image

موسسات ملی و بین المللی حمایت شان را از رسیدگی به حوادث احتمالی در فصل سرما ابراز نمودند.

جلسه گروپ کاری موسسات (NGOs) امروز سه‌شنبه (19 قوس) با حضور نماینده‌‌های موسسات ملی و بین المللی تحت ریاست محمد قاسم حیدری معین پالیسی و انسجام وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در. . .