استقبال وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث از اعلامیه اخیر وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا مبنی بر فراهم سازی 266 میلیون دالر برای کمک های بشری در افغانستان

rahyab
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۸ - ۸:۵۶
33

خانم جلینا پورتر، معاون سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، در یک اعلامیه‌ی گفته است که آن کشور 266 میلیون دالر جهت کمک های بشری در افغانستان مساعدت می‌کند. این کمک به ادامه حمایت های قبلی ایالات متحده آمریکا از مردم افغانستان صورت گرفته، که مجموع کمک های بشری آن کشور به افغانستان از سال 2002 به این‌طرف، بالغ به 3.9 ملیارد دالر می گردد.
این کمک ها از طریق مؤسسات و سازمان های غیر دولتی در بخش های حفاظت اجتماعی، سرپناه موقت، فرصت های شغلی، صحت عامه، کمک های اولیه غذایی و خدمات بهداشتی هزینه خواهد شد.
در شرایطی که سطح نیاز های بشری به دلیل شیوع ویروس کرونا، جنگ جاری و فقر اجتماعی رو به افزایش است، این مساعدت می تواند نقش مؤثری را در رسیدگی به نیاز های اولیه مردم نیازمند افغانستان داشته باشد.
وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، در کنار این‌که از این اعلامیه وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا به گرمی استقبال می‌کند، به عنوان نهاد هماهنگ کننده کمک های بشری در کشور، متعهد به فراهم سازی زمینه حمایت ها و همکاری های نزدیک در قسمت رسیدگی به نیاز های بشری مردم افغانستان با کشور های همکار می‌باشد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۳ - ۱۶:۴
Background image

دیدادر با رئیس مرکز برف کوچ های مونتانای ایالات متحده آمریکا

کابل_ ۲۳ جوزا ۱۴۰۰
غلام بهاوالدین جیلانی، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، با داک چوبات رئیس مرکز برف کوچ ها مونتانای، ایالات متحده آمریکا، شادمان حاجی بیگوف رئیس اجرائیه دفتر آغاخان. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۳ - ۱۳:۱۹
Background image

توزیع مواد غذایی برای ۹۲ خانواده آسیب دیده در فاریاب

فاریاب _ ۲۳ جوزا_ ۱۴۰۰
ریاست آمادگی مبارزه با حوادث ولایت فاریاب، برای ۹۲ خانواده که از اثر حوادث طبیعی و غیر طبیعی(جنگ) متضرر شده بودند بعد از سروی مواد غذایی شامل؛ گندم، برنج، دال. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۳ - ۱۲:۵۳
Background image

کمیته دایمی جلوگیری از آتش سوزی تشکیل جلسه داد

کابل_ 23 جوزا_ ۱۴۰۰
جلسه‌ی کمیته دایمی آتش سوزی در مورد تعقیب هدایت شماره 1402 مورخ 17 جوزا 1400 مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، با حضور رییس عمومی ریاست اطفایه و نماینده های. . .