سفر وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث به ولایت هلمند

rahyab
شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۶ - ۹:۲
44

لشکرگاه - ۲۶ میزان ۱۳۹۹
غلام بهاوالدین جیلانی وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث به منظور رسیدگی به بیجا شده‌گان، بررسی وضعیت بیجا شده گان و هماهنگی بیشتر، وارد ولایت هلمند شد.
آقای جیلانی با تورن جنرال محمد یاسین والی ولایت هلمند، اعضای شورای ولایتی، بزرگان قوم و جامعه مدنی هلمند بحث و گفتگو کرد.
والی ولایت هلمند در جلسه‌ی ضمن تشکری از رهبری حکومت گفت: علاوه برهمکاری های نظامی، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث نیز به منظور رسیدگی به بیجا شده‌گان و قربانیان جنگ به ولایت هلمند سفر کرده است.
آقای یاسین افزود: از اثر جنگ‌های جاری به تعداد 6 هزار خانواده از مناطق مختلف این ولایت به لشکرگاه مهاجر شده اند. همچنان بیان داشت که در همکاری با تاجرها و اداره محلی کمک‌های اولیه توزیع شده و این روند جریان دارد.
وی خواهان توجه جدی وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث برای رسیدگی به بیجا شده گان در این ولایت شد. ایشان همچنان در قسمت بازسازی سرک‌ها و پلچک‌های که از طرف مخالفین حکومت تخریب شده خواستار همکاری و توجه جدی حکومت مرکزی شد.
در همین حال غلام بهاوالدین جیلانی وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث گفت: هدف از سفر من به ولایت هلمند بررسی وضعیت عمومی و رسیدگی بهتر به بیجا شده گان ناشی از جنگ و ناامنی در ولایت هلمند است.
وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث افزود: مبلغ 20 میلیون افغانی پول نقد به اساس هدایت جلالتماب محمد اشرف اغنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و جلالتماب امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور و رئیس کمیسیون عالی دولتی مبارزه با حوادث به منظور رسیدگی عاجل بشری به این ولایت اختصاص داده شده است.
آقای جیلانی بیان داشت: این کمک ها بسنده نبوده، طبق نیازمندی‌ها، کمک‌های بیشتر صورت خواهد گرفت، تا برای تمام بیجا شده گان رسیدگی لازم صورت گیرد.
همچنان غلام بهاوالدین جیلانی وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث همراه با والی ولایت هلمند با رئیس و اعضای شورای ولایتی، بزرگان قوم، اعضای جامعه مدنی دیدار نموده آنان ضمن تشکری از حکومت مرکزی خواستار باز سازی تاسیسات عامه شدند و وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث وعده هر نوع همکاری را به اداره محلی و مردم ولایت هلمند سپرد.

123

5
 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۰:۴۰
Background image

وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث از سوی رییس شورای هماهنگی شوراهای ولایتی افغانستان، روسا و اعضای شورای ولایتی کشور تقدیر شد

کابل - ۵ عقرب ۱۳۹۹
محترم غلام بهاوالدین جیلانی وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، از سوی الحاج عطا محمد حق بیان رییس شورای هماهنگی شوراهای ولایتی افغانستان، خالق داد اکبری و امان الله. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۹ - ۸:۴۵
Background image

تدویر ورکشاپ جهت تجدید پلان مدیریت حوادث بامیان

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در هماهنگی با دفتر محترم آقا خان برای اسکان ورکشاپ دو روزه‌ی را به منظور تجدید پلان مدیریت حوادث برگزار نمود.
این ورکشاپ با حضور معاون مقام ولایت و. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۲:۲۰
Background image

دیدار وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث با رئیس اجرایی دفتر آقا خان برای اسکان

کابل - ۶ عقرب ۱۳۹۹
غلام بهاوالدین جیلانی وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، امروز در دفتر کارش با آقای شادمان حاجی بیکوف رئيس اجرائی دفتر آقاخان برای اسکان (AKAH)دیدار و گفتگو نمود.
در. . .