وزیر دولت درامور رسیدگی به حوادث: هر چه عاجل 700 متریک تن گندم و برنج از کابل به غزنی انتقال و به بیجاشدگان قره باغ توزیع گردد

tamim_azimi
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱/۳۱ - ۲۱:۱۶
News

کابل_31حمل1400
وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، به منظور رسیدگی به بیجاشده گان ولسوالی قره باغ ولایت غزنی، جلسه حضوری و آنلاین را به ریاست غلام بهاوالدین جیلانی، وزیر دولت درامور رسیدگی به حوادث، محمد قاسم حیدری معین انسجام امور حوادث وزارت، اشتراک نمایندگان مردم ولایت غزنی در مجلس نمایندگان و شورای ولایتی آن ولایت و همچنان والی و مسوولان ولایت غزنی از طریق ویدیوکنفرانس برگزار کرد.
در این جلسه، ابتدا سید عمر نورستانی، والی ولایت غزنی، در کنار سپاس گزاری از مقام وزارت، در مورد وضعیت امنیتی و رسیدگی های اضطراری مسوولان آن ولایت به بیجاشدگان قره باغ صحبت نموده گفت: برای بیجاشدگان ولسوالی قره باغ که در مرکز شهر جابجاه شده اند از چهار روز به این طرف غذای گرم، آب آشامیدنی و کمپل توزیع گردیده است. وی همچنان از مقام وزارت خواستار انتقال مواد خوراکی و غیر خوراکی و تخصیص بودیجه اضطراری به ریاست مبارزه با حوادث گردید.
سپس وحیدالله مجیدی، رییس آمادگی مبارزه با حوادث غزنی، از اقدامات آن ریاست به مقام وزارت گزارش ارایه کرده گفت: بر اثر نا امنی به تعداد 153 خانواده از ولسوالی قره باغ به مرکز شهر بیجاشده که از طرف مقام ولایت و ریاست مبارزه با حوادث به مکان های امن انتقال شده و از چهار روز به این طرف برای این بیجاشده گان غذای آماده شده، آب آشامیدنی و کمپل توزیع گردیده و همچنان امکانات صحی نیز در اختیار آنان قرار داده شده است.
در ادامه، عارف رحمانی، محمد علی اخلاقی، خدا داد عرفانی، اعضای مجلس نمایندگان، خیال محمد حسینی والی اسبق و از بزرگان ولایت غزنی و خالق داد اکبری، امان الله کامرانی و عبدالجامع جامع، وکلای شورای ولایتی غزنی در مورد وضعیت امنیتی، بیجاشده گان، احتمال افزایش این بیجاشده گان، رسیدگی به نیازمندی های آنی آنان، افزایش کمک ها و شفافیت در روند توزیع صحبت نموده و نظریات خود را به رهبری وزارت دولت درامور رسیدگی به حوادث و مقام ولایت غزنی شریک ساختند.
در اخیر، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، درمورد وضعیت بشری بیجاشدگان صحبت کرده و بیان نمود که تلاش مکنیم تا به تمام آسیب دیدگان ناشی از حوادث رسیدگی همه جانبه نماییم. وی همچنان، جهت رسیدگی عاجل به بیجاشدگان ولسوالی قرباغ هدایت لازم و سریع را به مسوولان سپرده گفت: رییس مالی و اداری و آمر تدارکات هرچه عاجل روند انتقال 500 متریک تن گندم و 200 متریک تن برنج را از ولایت کابل به غزنی و رییس مبارزه با حوادث غزنی روند توزیع مواد غذایی و غیر غذایی را به آن بیجاشدگان، آغاز کنند.
آقای جیلانی درکنار توظیف احمد خان نافع، رییس مرکز عملیات اضطرار و مهدی افضلی مشاور مقام وزارت جهت رسیدگی به بیجاشدگان قره باغ که در کابل جابجاه شده اند، کمیته ای را به عضویت رییس روابط بین الملل، رییس مرکز عملیات اضطرار، رییس مالی و اداری، رییس وقایه و کاهش خطر، رییس پلان و پالیسی و آمر تدارکات جهت هماهنگی روند رسیدگی به این بیجاشدگان تشکیل نمود.

News

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۵ - ۱۲:۳۸
Background image

کنفرانس مشترک خبری با سفارت چین؛ طی سه ماه گذشته چین به ارزش 550 میلیون افغانی برای افغانستان مواد غذایی کمک کرده است

کابل_5ثور1400
وزارت دولت درامور رسیدگی به حوادث، صبح امروز یکشنبه، کنفرانس خبری مشترکی را با سفارت جمهوری خلق چین، پیرامون تکمیل یک محموله کمک های غذایی و تعهد دوام کمک های آن کشور در. . .

شنبه ۱۴۰۰/۲/۴ - ۱۲:۵۰
Background image

جلسه مشورتی پیرامون تطبیق هدایت جلالتماب رئیس جمهور در رابطه به پاک‌سازی ساحات ملوث با ماین در ولسوالی ارغنداب تدویر یافت.

کابل_۴ثور۱۴۰۰
جلسه‌ مشورتی روی تطبیق هدایت جلالتماب رئیس جمهوری در رابطه به پاک‌سازی ساحات ملوث با ماین در ارغنداب با حضور مطیع الله صافی، معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۲ - ۱۰:۹
Background image

یک‌هزار خانواده متضرر در دایکندی ۵۰ کیلویی برنج دریافت کردند

دایکندی_۱حمل۱۴۰۰
ریاست آمادگی مبارزه با حوادث ولایت دایکندی، برای یک هزار خانواده بی‌بضاعت و متضرر ناشی از قحطی در ولسوالی ناوه‌میش آن ولایت، ۵۰ کیلویی برنج توزیع نمود.
قابل یاد آوریست. . .