جلسه هماهنگی رهبری وزارت با نمایندگان موسسات همکار؛ برای متضرران زلزله و سیلاب های اخیر رسیدگی خواهد شد

rahyab
چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۹ - ۹:۳۳
تصویر خبر

کابل- ۸ حمل ۱۴۰۲
رهبری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث با نمایندگان سازمان 
 های بشردوستانه OCHA ،UNICEF DRC ،IOM ،UNHCR ،IRC و AKAH به منظور مدیریت و رسیدگی بهتر برای  متضررین ناشی از حوادث طبیعی چون زلزله و سیلاب‌های اخیر و تشدید کمک های بشر دوستانه به مردم افغانستان، جلسه‌ی را در مقر این وزارت برگزار کرد. 
در این جلسه که تحت ریاست محترم الحاج ملا محمد عباس آخوند، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، با حضور محترم  مولوی عبدالولی سارنوال، معین انسجام امور حوادث وزارت و نمایندگان سازمان‌ها تدویر یافته بود، ابتدا وزیر رسیدگی به حوادث در مورد آسیب‌پذیری کشور از حوادث طبیعی به خصوص سیلاب و زلزله صحبت نموده و بیان داشته که سیلاب‌های اخير، ۲۳ ولایت کشور را متاثر ساخته و  تلفات جانی و مالی را به بار آورده است و از نهاد های کمک کننده خواستار کمک در بخش پروژه های وقایوی همچون دیوار های استنادی و چکدم‌ها که می‌تواند از تلفات بیشتر جانی و مالی احتمالی جلوگیری کند، گردید.
 همچنان، معین انسجام امور حوادث این وزارت، روی زراعتی بودن کشور صحبت نموده گفت که اکثریت افرادی که در کشور زندگی می‌کنند از رهگذر زراعت درامد دارند و این سیلاب‌ها سبب متضرر شدن افراد زیادی شده و خسارات مالی را نیز ببار آورده است. 
‏وی افزود که خانه‌های اعمار شده در کشور از استاندارد های معیاری برخوردار نبوده و زلزله و یا سایر حوادث طبیعی می‌تواند سبب تخریب این خانه‌ها گردد.
سپس، دفتر OCHA و مسوولین دیگر  نهاد های کمک کننده از آمادگی انجام کمک‌های نقدی، غذایی و غیر غذایی و تهیه سرپناه موقت و بازسازی خانه‌های تخریب شده، اخیر ناشی از زلزله و سیلاب اطمینان دادند.
در ادامه آنان بیان داشتند که تلاش‌ها برای رسیدگی به متضررین حوادث به خصوص زلزله و سیلاب‌های اخير را در اولویت قرار خواهند داده و در بخش پروژه های وقایوی همکار این وزارت بوده و در صورت بروز حوادث طبیعی توانایی کمک‌های غذايی و غیرغذایی را در اختیار دارند. 
در اخیر، محترم الحاج ملا محمد عباس آخوند، از تمام سازمان‌های همکار که در کنار مردم کشور بودند سپاس گذاری نموده گفت: ما در فصل سیلاب قرار داریم و از نهاد های کمک کننده خواستار کمک‌های بیشتر بشردوستانه به منظور رسیدگی به متضررین ناشی از حوادث طبیعی در کشور شد.

#ریاستاطلاعاتوارتباطعامه
#وزارتدولتدراموررسیدگیبهحوادث
تصویر خبرتصویر خبر
تصویر خبرتصویر خبر

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۳/۷ - ۱۱:۶
Background image

توزیع مساعدت نقدی برای ۱۵۶۶ خانواده در ولایت دایکندی

دایکندی _ ۶ جوزا ۱۴۰۲
مؤسسه افغان‌اید، تحت حمایت مالی دفتر UN-OCHA در هماهنگی با ریاست آماده‌گی مبارزه با حوادث ولایت دایکندی، ۱۵۶۶ خانواده آسیب پذیر و مستحق را در ولسوالی های سنگتخت،. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۳/۴ - ۱۲:۳۲
Background image

توزیع مواد غذایی برای ۱۹۹ خانواده آسیب پذیر از حوادث در پنجشیر

پنجشیر _ ۳ جوزا ۱۴۰۲
مرکز توانمندی زنان با حمایت مالی صندوق بشر دوستانه سازمان ملل و در هماهنگی با ریاست آماده‌گی مبارزه با حوادث ولایت پنجشیر، برای ۱۹۹ خانواده آسیب پذیر از حوادث طبیعی. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۳/۴ - ۱۱:۳۳
Background image

توزیع مواد غذایی برای ۱۹۹ خانواده آسیب پذیر از حوادث در پنجشیر

پنجشیر _ ۳ جوزا ۱۴۰۲
مرکز توانمندی زنان با حمایت مالی صندوق بشر دوستانه سازمان ملل و در هماهنگی با ریاست آماده‌گی مبارزه با حوادث ولایت پنجشیر، برای ۱۹۹ خانواده آسیب پذیر از حوادث طبیعی. . .

اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۲
Background image

اطلاعیه

قسمی که هموطنان ما در جریان قرار دارند در چند روز گذشته شاهد ریزش برف و باران توام با سرمای شدید در برخی ولایت‌های کشور بوده‌ایم و بنابر پیش بینی ریاست هواشناسی اداره هوانوردی ملکی، . . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۹ - ۱۴:۵۴
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، به ادامه کمک های خویش، قرار است فردا 20 قوس سال روان، برای 400 خانواده متضرر از حوادث اخیر و بی بضاعت در شهر کابل، مواد خوارکی مساعدت نمایید، بنا از . . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱ - ۱۱:۱۱
Background image

اعلامیه وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در پیوند به حادثه های طبیعی سیلاب و زلزله شب گذشته در چند ولایت افغانستان

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث به عنوان نهاد مسوول در عرصه مدریت و رسیدگی به امور حوادث در افغانستان، وقوع سیلاب و و زلزله را در چندین ولایت کشور  تایید میکند.
مبنی بر گزارش های . . .