جلسه هماهنگی رهبری وزارت با نمایندگان موسسات همکار؛ برای متضرران زلزله و سیلاب های اخیر رسیدگی خواهد شد

rahyab
چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۹ - ۹:۳۳
تصویر خبر

کابل- ۸ حمل ۱۴۰۲
رهبری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث با نمایندگان سازمان 
 های بشردوستانه OCHA ،UNICEF DRC ،IOM ،UNHCR ،IRC و AKAH به منظور مدیریت و رسیدگی بهتر برای  متضررین ناشی از حوادث طبیعی چون زلزله و سیلاب‌های اخیر و تشدید کمک های بشر دوستانه به مردم افغانستان، جلسه‌ی را در مقر این وزارت برگزار کرد. 
در این جلسه که تحت ریاست محترم الحاج ملا محمد عباس آخوند، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، با حضور محترم  مولوی عبدالولی سارنوال، معین انسجام امور حوادث وزارت و نمایندگان سازمان‌ها تدویر یافته بود، ابتدا وزیر رسیدگی به حوادث در مورد آسیب‌پذیری کشور از حوادث طبیعی به خصوص سیلاب و زلزله صحبت نموده و بیان داشته که سیلاب‌های اخير، ۲۳ ولایت کشور را متاثر ساخته و  تلفات جانی و مالی را به بار آورده است و از نهاد های کمک کننده خواستار کمک در بخش پروژه های وقایوی همچون دیوار های استنادی و چکدم‌ها که می‌تواند از تلفات بیشتر جانی و مالی احتمالی جلوگیری کند، گردید.
 همچنان، معین انسجام امور حوادث این وزارت، روی زراعتی بودن کشور صحبت نموده گفت که اکثریت افرادی که در کشور زندگی می‌کنند از رهگذر زراعت درامد دارند و این سیلاب‌ها سبب متضرر شدن افراد زیادی شده و خسارات مالی را نیز ببار آورده است. 
‏وی افزود که خانه‌های اعمار شده در کشور از استاندارد های معیاری برخوردار نبوده و زلزله و یا سایر حوادث طبیعی می‌تواند سبب تخریب این خانه‌ها گردد.
سپس، دفتر OCHA و مسوولین دیگر  نهاد های کمک کننده از آمادگی انجام کمک‌های نقدی، غذایی و غیر غذایی و تهیه سرپناه موقت و بازسازی خانه‌های تخریب شده، اخیر ناشی از زلزله و سیلاب اطمینان دادند.
در ادامه آنان بیان داشتند که تلاش‌ها برای رسیدگی به متضررین حوادث به خصوص زلزله و سیلاب‌های اخير را در اولویت قرار خواهند داده و در بخش پروژه های وقایوی همکار این وزارت بوده و در صورت بروز حوادث طبیعی توانایی کمک‌های غذايی و غیرغذایی را در اختیار دارند. 
در اخیر، محترم الحاج ملا محمد عباس آخوند، از تمام سازمان‌های همکار که در کنار مردم کشور بودند سپاس گذاری نموده گفت: ما در فصل سیلاب قرار داریم و از نهاد های کمک کننده خواستار کمک‌های بیشتر بشردوستانه به منظور رسیدگی به متضررین ناشی از حوادث طبیعی در کشور شد.

#ریاستاطلاعاتوارتباطعامه
#وزارتدولتدراموررسیدگیبهحوادث
تصویر خبرتصویر خبر
تصویر خبرتصویر خبر

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۶ - ۱۰:۵۴
Background image

۱۱۰ خانواده در بادغیس پول نقد مواد غذایی و غیر غذایی دریافت کردند

جوند_ ۶ جوزا ۱۴۰۳
ریاست مبارزه با حوادث ولایت بادغیس، برای ۱۱۰ خانواده که در اثر جاری شدن سیلاب های اخیر، در ولسوالی جوند این ولایت، خانه های مسکونی شان  به گونه کلی تخریب گردیده بود،. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۶ - ۱۰:۵۱
Background image

برای ۲۸ خانواده متضرر در تخار مواد غذایی توزیع شد

تالقان_ ۶ جوزا ۱۴۰۳
ریاست مبارزه با حوادث ولایت تخار، در همکاری با موسسه شلتر، برای ۲۸ خانواده که در نتیجه جاری شدن سیلاب های اخیر در قریه شوراب تالقان، متضرر شده بودند، به هر خانواده. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۶ - ۱۰:۴۷
Background image

۲۲۸ خانواده متضرر در فاریاب مواد غذایی و غیر غذایی دریافت کردند

فاریاب_ ۶ جوزا ۱۴۰۳
ریاست مبارزه با حوادث ولایت فاریاب، برای ۲۲۸ خانواده که از اثر جاری شدن سیلاب های اخیر در ولسوالی های، المار، قیصار، خیبر، چهلگری، و دولت آباد این ولایت متضرر شده. . .

اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

یکشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۶ - ۱۱:۳۴
Background image

دعوت نامه رسانه‌ای

کابل – افغانستان، قرار است امروز یک‌شنبه 26 حمل سال روان، وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طی کنفرانس مطبوعاتی از آخرین جزئیات تلفات، خسارات و رسیدگی‌ها برای متضرران ناشی از سیلاب‌ها . . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۱/۱۵ - ۱۲:۴۵
Background image

دعوت نامه رسانه‌ای

کابل – افغانستان،  قراراست فردا پنج‌شنبه 16 حمل سال روان، وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در همآهنگی با برنامه ماین پاکی افغانستان محفلی را به منظور تجلیل از روز بین المللی آگاهی از . . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۷ - ۱۳:۱۶
Background image