تدویر جلسه مشورتی روی میکانیزم جدید همکاری امور ماین پاکی افغانستان

rahyab
چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۳ - ۲۰:۲۹
News

کابل – چهار‌شنبه 4 عقرب 1400 / 19ربیع‌الثانی 1443
جلسه مشورتی پیرامون میکانیزم جدید همکاری میان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث با دفتر خدمات ماین پاکی سازمان ملل متحد (UNMAS)، با اشتراک محترم غلام غوث ناصری معین و سرپرست وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، پاول هزلوپ، رئیس دفتر خدمات ماین پاکی سازمان ملل متحد(UNMAS) در افغانستان، محترم نصیر احمد امین رییس عمومی مالی و اداری نماینده‌گان دفتر خدمات ماین پاکی سازمان ملل متحد و روسای این وزارت تدویر یافت.
در این نشست معین وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، نقش دفتر خدمات ماین پاکی سازمان ملل متحد را در پاک‌سازی اراضی ملوث با ماین در کشور مهم و حیاتی دانسته و برنامه ماین روبی را یکی از جمله اولویت های امارت اسلامی افغانستان عنوان کرده و خواهان همکاری های بیشتر در بخش ماین روبی شد.
در همین حال پاول هزلوپ، رئیس دفتر خدمات ماین روبی سازمان ملل متحد در افغانستان، روی اهمیت برنامه ماین روبی صحبت نموده گفت: صحبت‌ها روی میکانیزم جدید همکاری میان ریاست انسجام و تطهیر ماین، دفتر UNMAS و تمویل کننده‌گان جریان دارد.
در این نشست طرفین پیرامون انتقال خدمات ماین پاکی، تقسیم مسوولیت‌ها، بودجه و هماهنگی میان دفتر اضطراری ملل متحد برای هماهنگی امور ماین پاکی و ریاست انسجام و تطهیر ماین بحث نمودند.
در اخیر جلسه معین وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، در کنار قدردانی از کارکردهای دفتر خدمات ماین پاکی سازمان ملل متحد درافغانستان گفت که افغانستان هنوز هم به ادامه‌ی کمک‌های جامعه‌ی جهانی در زمینه‌ی ماین‌پاکی نیاز دارد و ما خواهان همکاری های بیشتر جامعه جهانی می‌باشیم.
 

News

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۱ - ۱۲:۳۱
Background image

دیدار با رئیس دفتر ماین پاکی هیلوترست

کابل - 12 قوس 1400 / 26 ربیع‌الثانی 1443
محترم غلام غوث ناصری، معین و سرپرست وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، با رئیس و کارمندان دفتر هیلوترست در حضور قاری نورالدین رستم‌خیل رئیس. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۱ - ۱۱:۲
Background image

دیدار وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث با رییس اجرایی دفتر آقا خان برای اسکان

محترم غلام غوث ناصری، معین و سرپرست‌ وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث با محترم شادمان حاجی بیگ‌اوفف، رییس اجرایی دفتر آقا خان برای اسکان در دفتر کاری شان دیدار کرد.
در این دیدار، دو. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۰ - ۱۳:۱۹
Background image

محموله دوم ۱۰۸ تن کمک‌های بشردوستانه فدراتیف روسیه به کابل رسید

کابل - 11 قوس 1400 / 25 ربیع‌الثانی 1443
جمهوری فدراتیف روسیه صبح امروز، ۳۶ تن مواد خوراکی از جمله 108 تن کمک‌های تعهد شده آن کشور را از طریق میدان هوایی بین المللی کابل به افغانستان. . .