استقبال وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث از اعلامیه اخیر وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا مبنی بر فراهم سازی 266 میلیون دالر برای کمک های بشری در افغانستان

rahyab
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۸ - ۸:۵۶
33

خانم جلینا پورتر، معاون سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، در یک اعلامیه‌ی گفته است که آن کشور 266 میلیون دالر جهت کمک های بشری در افغانستان مساعدت می‌کند. این کمک به ادامه حمایت های قبلی ایالات متحده آمریکا از مردم افغانستان صورت گرفته، که مجموع کمک های بشری آن کشور به افغانستان از سال 2002 به این‌طرف، بالغ به 3.9 ملیارد دالر می گردد.
این کمک ها از طریق مؤسسات و سازمان های غیر دولتی در بخش های حفاظت اجتماعی، سرپناه موقت، فرصت های شغلی، صحت عامه، کمک های اولیه غذایی و خدمات بهداشتی هزینه خواهد شد.
در شرایطی که سطح نیاز های بشری به دلیل شیوع ویروس کرونا، جنگ جاری و فقر اجتماعی رو به افزایش است، این مساعدت می تواند نقش مؤثری را در رسیدگی به نیاز های اولیه مردم نیازمند افغانستان داشته باشد.
وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، در کنار این‌که از این اعلامیه وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا به گرمی استقبال می‌کند، به عنوان نهاد هماهنگ کننده کمک های بشری در کشور، متعهد به فراهم سازی زمینه حمایت ها و همکاری های نزدیک در قسمت رسیدگی به نیاز های بشری مردم افغانستان با کشور های همکار می‌باشد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۵:۱۷
Background image

وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث از وضعیت بیجاشدگان در شهر نو دیدار و غذایی چاشت به آنان توزیع گردید

کابل_ ۲۰ اسد ۱۴۰۰
وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، برای بیجاشدگان ناشی از جنگ که در پارک شهر نو جابجا گردیده اند غذایی آماده شده و آب آشامیدنی صحی توزیع نمود.
غلام بهاوالدین جیلانی،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۹:۴۶
Background image

توزیع غذای‌گرم، آب‌آشامیدنی و مواد غیر غذایی برای بیجاشده‌گان در شهر کابل

کابل _ 19 اسد 1400
وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، شب گذشته، برای 2000خانواده که در اثر جنگ و نا امنی از ولایت‌های کندز، تخار، بغلان، بدخشان، سمنگان، جوزجان و سرپل بیجا و در دو. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۹ - ۱۵:۵۳
Background image

افزایش خشونت‌ها در کشور؛ شماری از بیجاشدگان به کابل پناه آورده‌اند.

امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری می‌گوید که بخاطر رسیدگی به درد و رنج هموطنان آواره و بیجا شده‌ی ما که از ظلم، وحشت، قتل عام، تجاوز به عفت و ناموس، عدم حرمت به حریم خصوصی، باج‌گیری. . .