کنفرانس مشترک خبری با سفارت چین؛ طی سه ماه گذشته چین به ارزش 550 میلیون افغانی برای افغانستان مواد غذایی کمک کرده است

rahyab
یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۵ - ۱۲:۳۸
News

کابل_5ثور1400
وزارت دولت درامور رسیدگی به حوادث، صبح امروز یکشنبه، کنفرانس خبری مشترکی را با سفارت جمهوری خلق چین، پیرامون تکمیل یک محموله کمک های غذایی و تعهد دوام کمک های آن کشور در تالار کنفرانس های مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت برگزار کرد.
در این نشست، ابتدا غلام بهاوالدین جیلانی، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، در کنار سپاس گزاری از همکاری های جمهوری خلق چین در عرصه مدیریت حوادث، روی کمک های آن کشور صحبت نموده و بیان داشت که طی سه ماه گذاشته جمهوری خلق چین، یک محموله کمک های غذایی به ارزش 550 میلیون افغانی، برای دولت افغانستان کمک کرده است، که این کمک ها شامل 1284 تن گندم و 3982 تن برنج چینایی میگردید.
وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، همچنان بیان داشت، که در سال گذشته بر اساس تلاش حمد الله محب، مشاور شورای امنیت ملی کشور، جمهوری خلق چین 13 قلم مواد غذایی را برای 2456 خانواده در ولایت های بدخشان، تخار، کندز و دایکندی مساعدت نموده است. وی افزود که کمک های یاد شده به بر مبنای آسیب پذیری ولایات از ناحیه حوادث، سهمیه بندی، انتقال و روند توزیع آن عملا آغاز گردیده و رهبری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، متعهد است تا کمک های که از جانب جمهوری خلق چین صورت می‌گیرد را به صورت عادلانه برای مستحقین آن توزیع نمایید.
سپس وانگ یو، سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری خلق چین، به ایراد سخن پرداخته و درکنار اینکه چین و افغانستان را دو کشور دوست توصیف کرد، در مورد وضعیت بشری در سطج جهان صحبت نموده، گفت: بر اساس آمار های سازمان غذایی جهان 274 میلیون تن، در سطح جهان به عدم مصوونیت غذایی مواجه هستند. وی همچنان از کمک های آن کشور در عرصه مدیریت حوادث یاد آوری کرده و بیان داشت که در دیدار روئسای جمهور دو کشور، رییس جمهور چین وعده کمک های بیشتر را برای مدیریت بهتر حوادث، برای رییس جمهور افغانستان سپرد.
در ادامه آقای وانگ یو، روی چگونگی شیوع ویروس کرونا در جهان صحبت نموده، گفت: چین در آینده نزدیک، 400 هزار دوز واکسین کرونا به افغانستان کمک میکند.

News

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۵ - ۱۲:۳۸
Background image

کنفرانس مشترک خبری با سفارت چین؛ طی سه ماه گذشته چین به ارزش 550 میلیون افغانی برای افغانستان مواد غذایی کمک کرده است

کابل_5ثور1400
وزارت دولت درامور رسیدگی به حوادث، صبح امروز یکشنبه، کنفرانس خبری مشترکی را با سفارت جمهوری خلق چین، پیرامون تکمیل یک محموله کمک های غذایی و تعهد دوام کمک های آن کشور در. . .

شنبه ۱۴۰۰/۲/۴ - ۱۲:۵۰
Background image

جلسه مشورتی پیرامون تطبیق هدایت جلالتماب رئیس جمهور در رابطه به پاک‌سازی ساحات ملوث با ماین در ولسوالی ارغنداب تدویر یافت.

کابل_۴ثور۱۴۰۰
جلسه‌ مشورتی روی تطبیق هدایت جلالتماب رئیس جمهوری در رابطه به پاک‌سازی ساحات ملوث با ماین در ارغنداب با حضور مطیع الله صافی، معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۲ - ۱۰:۹
Background image

یک‌هزار خانواده متضرر در دایکندی ۵۰ کیلویی برنج دریافت کردند

دایکندی_۱حمل۱۴۰۰
ریاست آمادگی مبارزه با حوادث ولایت دایکندی، برای یک هزار خانواده بی‌بضاعت و متضرر ناشی از قحطی در ولسوالی ناوه‌میش آن ولایت، ۵۰ کیلویی برنج توزیع نمود.
قابل یاد آوریست. . .